| D3ddy a întrebat:

Ma intereseaza si pe mine sa stiu daca la profilul mate-info este greu? (adica si ma refer la fizica si la informatica)

2 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

La matematica( algebra) mare lucru nu prea faci insa la geometrie si trigonometrie vor aparea notiuni noi, pe care daca le inveti din timp nu vei avea probleme.La informatica vei incepe cu notiunile de baza. La inceput o sa ti se para ciudat insa pe parcurs o sa te obisnuiesti si o sa vezi ca e destul de simplu daca inveti lectie cu lectie.La fizica o sa faceti putina optica, apoi mecanica pana la sfarsitul anului. Daca o sa inveti sistematica nu ai cum sa nu te descurci.

O zi buna si mult succes la liceu!happy

| D3ddy explică:

Ms mult