| ellalove a întrebat:

Buna TPU:*! Eu pana acum nu mi-am extras niciodata o masea dar doctorul mi-a zis ca trebuie! Si vreau sa stiu cum ti`o extrage cu clestele ti`o scoate sau cum!?Faza cu anestezia o stiu dar daca doare rau cand ti`o extrage!straight face

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, nu simți nimic, i ti face anestezie locală în gingie și extrage măseaua fără probleme, tu nu o să simți nici o durere, de mentionat este ca tu să îi spui doctorului ce boli m ai ai adică dacă ai diabet s au altceva, ca el să pregătească anestezia in functie de nevoile tale.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da normal, cu cleștele special de stomatologie scoate măseaua.