| bobocica_5752 a întrebat:

Buna TPU eu sunt a 8-a si dupa cum se vede mai e putin si plec pa pa la liceu:crying( imi este enorm de frica adica nu numai frica ci si emotzii MARIII!

nu stiu cum o sa ma descurc ma trezesc noaptea si incep sa plang de emotzii:crying si cand vb despre asta ma apuca un gol in stomaccc de imi vine saa ma urc pe peretzi

daca eu va spun cam cum sunt eu ma puteti ajuta spunandu-mi cum voi fi macar asa cum va imaginati voi deci eu sunt emotiva sensibila rusinoasa dar... nu las sa se vada ca sunt rusinoasa ci din contra ma fac curajoasa si vorbareata sa nu ma prinda in ochi ca as fi

prostuta dar pe langa curajul asta care il las sa para simt ca imi pica inima pe jos laughing) si tremur toata crying

puteti sa imi spuneti si mie daca este bine cum sunt ma voi descurca cat de cat acolo?

la voi cum a fost prima zi de scoala?

4 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

Clasa a 10-a is.Din cate imi amintesc eu abia asteptam sa plec din generala(colegi de ****...) si inspre fericirea mea am dat de oameni normali la liceu...Don't worry, daca e liceu cu media mare nu trebuie sa iti faci probleme in vederea atmosferei.

| Buburuza_2066 a răspuns:

Buna. Si eu sunt tot in clasa a 8a. Si tot la fel cand ma gandesc la liceu ma apuca frica si-mi apare un gol in stomac. Eu cred ca n-o sa ai probleme la liceu pentru ca, din cate ai spus, iti faci curaj. Eu de ex sunt invatata oriunde ma duc sa intru in vorba cu cineva, sa nu stau deoparte pentru ca in general ceilalti au tendinta sa creada ca esti fitoasa daca nu-i bagi in seama. Asa ca sfatul meu e sa zambesti, sa tii capul sus si sa fi comunicativa pentru ca sunt sigura ca-ti vei face multi prieteni la liceu si te vei descurcahappy.

| crooxel a răspuns:

Ok.eu sunt pe a9a si asa mi s-a intamplat si mie. faza e ca mie imi palceau foarte mult colegii din generala si ma intelegeam foarte bine cu ei asa ca am venit si la liceu cu capul sus.dar colegii de la liceu sunt niste ingamfati si prosti(numai de deastia sa nu dai) si in cateva zile au inceput problemele.sti,se luau de mine si din astea doar pentru ca nu eram ca ei dar acum e cat de cat mai bine.
ps: sa nu te sperie ce ti'am zis.du'te la liceu cu capul sus.prima impresie face totul si sa nu vorbesti nu stiu cat de mult, fi tu insati.dar in principiu toata chestia asta cu liceul depinde de ce colgei o sa ai.happy
bafta si sper sa dai de oameni normali pe acolobig grin

| bobocica_5752 explică:

@crooxel
ce eram eu speriata acum miai zist si tu de copii de la liceu mai tampit de tot acum cred ca o sa ma prefac bonlava cam 3-4 ani