| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU^^.Eu sunt genul de persoana care pot da sfaturi altcuiva,dar cand vine vorba de mine nu stiu ce sa fachappy.Asa ca am nevoie de sfaturi big grin.
Deci,desi sunt in clasa a 10, ma gandesc ce sa fac dupa liceu.Si m-am gandit ca as putea urma scoala de aviatie civila (asta este primul meu gand si nu mai vedeam nimic >altceva---desi parintii mei fac misto pe cestia asta sad ),dar m-am gandit ca din acest job nu te poti pensiona sau asa cred happy.E tragic daca ma gandesc asa devreme la pensionat nu?laughing.Dar ce ar trebui sa fac? Sa urmez o facultate in paralel si sa las,, dorinta mea secreta" pe planul 2? Y_YSau sa merg pe ideea care mi-am conceput-o de la incepu? big grin

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Gandeste-te ca aceasta intrebare a pus-o altcineva si raspunde.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ma fac doctor cum vrea tata, avocat cum vrea mama si in sfarsit politist cum vreau eu

| PedoBarbie a răspuns:

Fă ce îţi place.

| Florenta16 a răspuns:

Nu fa prostia sa iti indoctrineze ai tai in minte ceva ce tu nu vrei sa faci. E visul tau, si trebuie sa ti-l indeplinesti! De ce sa nu castigi bine si sa duci o viata geniala, in loc de un salariu mizer si un apartament cat o cutie de chibrit?
Urmeaza-ti visele si vei fii cea mai implinita. Bafta multaa!