| Faranume97 a întrebat:

Buna TPU! I-ai da parola de Facebook iubitului/iubitei tau/le?

13 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu văd motivul pentru care aș face-o.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. sunt intr-o relatie in care avem incredere si respect unul fata de altul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
La fel cum nu as intra peste ea cand se caca, sau nu mi-ar conveni sa intre peste mine cand ma ***.
Sunt detalii ce tin de educatie.

| Mosotti a răspuns:

Nu, de ce sa-i dau parola iubitei? Fiecare cu treaba lui, avem dreptul toti la intimitate. Parola nu se da la nimeni.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, deja am făcut-o, nu stau oricum pe Facebook.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu am nici Facebook si nici iubit/a, deci nu.

| gemeni6226 a răspuns:

Daca l-as iubi da-nu am nici un secret fata de persoana pe care o iubesc.Dar inca nu exista un asa om in viata mea.

| wildthing a răspuns:

E un subiect foarte delicat. Pe de o parte, daca iti cere sa i-o dai, inseamna ca nu are incredere in tine, iar pe de alta parte, daca refuzi, va crede ca ai ceva de ascuns. Parerea mea e ca intr-un cuplu sudat, pentru a evita problemele, frictiunile, suspiciunile, certurile, cel mai bine e ca fiecare dintre parteneri sa ofere celuilalt acces nelimitat la toate parolele. Cand spun "cuplu sudat" ma refer la casnicii sau relatii care au ani de zile in spate, cei doi locuind impreuna...nu asa, doar ca te-ai combinat cu una de doua luni si gata, sa-i dai parolele tale.

| Mosotti a răspuns (pentru wildthing):

Fiecare are dreptul la putina intimitate, de aia nu trebuie date parolele.
Iar incredere de multe ori n-am nici in mine, cum sa am in altul?! Chiar si eu zic una azi pentru mine si maine fac alta.

| LordCristobal a răspuns:

Eu personal nu as fi de acord cu asa ceva. Poate sa ma ameninte ca se desparte de mine ca eu tot nu-i dau parola de Facebook sau insta.De asemenea nici eu nu as avea aceasta pretentie.
Sunt lucruri care tin de intimitatea fiecaruia.
Iar daca nu exista incredere intr-o relatie atunci relatia nu mai e relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata. Consider ca parolele conturilor personale de mail sau retele sociale nu trebuiesc dezvaluite oricui indiferent de cat de apropiat esti de acea persoana.
Nu stii ce intentii poate avea, chiar daca iti pare cel mai friendly om.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, parola nu se da la nimeni, nu e vb de intentii, e vb ca principiu, am si eu dreptul la intimitate, nu trebuie sa stie chiar tot ce fac.

| ioanacoruga4567 a răspuns:

Sincer, nu. Și nu pentru ca aș avea ceva de ascuns. Dacă mi-ar propune asta mi-ar da de înțeles că nu are incredere în mine și cel mai probabil aș renunța la el fără să mă gândesc prea mult.