| BeSmart17 a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa cu mine. La inceput mi-a spus ca ma place si daca il plac si eu! intr.un fel m.am speriat(nu stiu de ce)si nu i.am raspuns(credeam ca e doar o provocare...acum m-a intrebat de cine imi place si a insistat...nu i.am spus oricum! dar nu cum cum sa-i spun ca e vorba de el.ce sa fac? sa-i spun sau sa mai astept? el e genu popular.mai popular ca mine

4 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Ai pierdut sansa. Adica, ar mai fi un rost mic sa incerci, dar in general, daca nu ai vrut sa-l accepti din prima, el n-o sa te mai vreie, posibil. Totusi nu pierde speranta, cred.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai eu zic sa ii spui,la urma urmei ce ai de pierdut daca ii spui o sa te simti mai bine si o scapi de greutatea asta nu ar trebui sa fie greu,nu te gandi ce ar fi daca as face asta_, daca ar rade de mine_nu, nu trebuie sa ai emotii, trebuie sa fi relaxata.
Intai de toate asigurate daca e sa nu intr-o relatie ca poate o sa iasa nasol si o sa te simti penibil daca nu are pe altcineva ia-ti inima in dinti si spune-i tot ai multa incredere in tine, asta e important.

| ElenaWerman a răspuns:

Daca iti place mult de el, spune-i...Nu pierde ocazia, ca eu am pierdut-o la un moment dat si e dureros. Fa ceea ce simti! happy

| BeSmart17 explică (pentru ElenaWerman):

I.a spus colega mea dar nu ma place! ce ar trebui sa fac? sa continui sau nu?