| anonim_4396 a întrebat:

De cand a inceput scoala ( din toamna) am o mica problema : M.am indragostit de un baiat din clasa paralela. Toate bune si frumoase, am intrat in vorba cu el si suntem prieteni foarte buni...Toate fetele de la mine din clasa zic ca ne potrivim si mereu cand il vad simt fluturasii din stomac. Nu e deloc ca alti baieti, e glumet si mai face prostii la scoala, insa niciodata nu s. a intamplat sa fie rautacios sau sa vorbeasca urat cu mine sau cu altii, adica are cei 7 ani de acasa si nu imi este rusine daca merg cu el pe strada. Problema este urmatoarea: tatal lui e preot iar el este foarte credincios din cate am inteles si am vazut la el, insa nu prea vorbeste despre asta si pentru mine e foarte bine, pentru ca eu sunt agnostica 100%. Adica eu cred ca nimeni nu stie exact daca exista sau nu Dumnezeu, nimeni nu are are aceasta capacitate sau nimeni nu are de unde sa stie asta. Va rog nu incepeti sa ma judecati, asa sunt clasa a 5 a si daca cei de la mine de la scoala ma plac inseamna ca am totusi niste calitati. Acum ce sa fac: sa ii spun ca sunt agnostica cu riscul de a nu mai fi prietena cu el, repet ma inteleg f bine cu el ( ar fi spalat pe creier daca ar face asta, insa toti se inteleg cu el si probabil m.as simti groaznic sa vad cum se distreaza cu cei de la mine din clasa si stau intr. un colt si sa il privesc) sau sa nu ii spun, cu riscul de a afla de la prietenii mei si de a se supara ca nu i.am spus adevarul in legatura cu asta? Astept raspunsuri de la toti:*.

4 răspunsuri:
| Moonster a răspuns:

Lol, Daca suferi din dragoste si in clasa a 5a atunci nu e bine!

| anonim_4396 explică (pentru Moonster):

Nu sunt in clasa a 5alaughing. Pe atunci habar nu aveam ce e dragostea. Acum am ajuns la adolescenta si stiu putin si voi stii mai mult mai incolo.

| danutaaa a răspuns:

Salut didi. uite daca il placi pe el ar trebui sal accepti asa cum ieste.nu crede ca el daca e fiu de preot apoi deam si el va fi preot.am avut asa prieten si el traieste o viata normala. dupa cum am inteles te simti putin inconvenavila...e si normal.dar trebui sa mentii relatia asta de prietenie pina cind veti creste mai mare si atuncivei vedea.dar totusi ar trebu sa-i spui ca esti agnostica.crede-ma daca esit o prietena buna cu el.te va accepta asa.dar daca nu.pe zi ce trece apropiete de el(asta dupa ce ii spui si o ea rau)bine bafta.

| Bocanila a răspuns:

Eu sincer iti zic sa ii zici deoarece eu sunt baiat...dar am avut o prietena in clasa a -6a care era foarte retrasa si credea ca si eu sunt la fel.Dar sunt putin mai sa zic nebunatic...eu nu i-am zis dar a aflat de la un prieten si s-a despartit de mine!sad Mie imi placea de ea pentru ca era foarte miloasa,frumusica, si cu bun simt! P.s. Eu zic ca trebuie sa-i zici adevarul pentru a nu afla de la prieteni tai! bft si sper ca te-am ajutat, pentru ca am fost in aceeasi situatie ca si tinebig grin! Daca vrei sa-mi dai fuan imi dai daca nu nu ma supar pe tine atat tip cat sfatul meu a fost de folos! bfta! si sper sa treaca peste!(baiatul respectiv)