| Bquna a întrebat:

Bună TPU! În contractul de muncă trebuie să fie trecute și bonurile de masă? Dacă nu sunt trecute, înseamnă că nu se oferă? Și dacă la salariu e trecută o sumă puțin mai mare decât ce mi-a spus angajatorul, e posibil să fie calculată toată suma cu tot cu bonurile de masă?

1 răspuns:
| anonim3248 a răspuns:

La unii la angajare omului i se spune că va lua 2500 lei dar el va lua 1900 lei și bonuri de masă de 600 lei pentru 20 de zile lucrate.