| AdelaTbw a întrebat:

In ultimul timp imi doresc sa imi schimb comportamentul. Imi place un baiat si uneori simt ca nu sunt destul de buna pentru el. Vreau sa ma schimb pentru ca asa simt. Am mai incercat, doar ca mereu ma intorc la chesriile copilaresti si sunt foarte sarcastica. Nu stiu cum sa ma schimb.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca esti convinsa ca vrei sa te schimbi, incearca cu pasi mici. In primul rand invata sa gandesti inainte de a face orice lucru. Ce ai de castigat din el? Si ce probleme ar putea apare? La sfarsitul fiecarei zile evalueaza tot ce ai facut. Cand controlezi faptele, bga si vorbele sub control (sarcasmul si orice altceva spui negandit). Daca practice acest exercitiu zilnic, in cateva luni iti pui actiunile si vorbele sub control. Atentie, nu e usor, va dura 4-6 luni pana sa observe diferenta. Iti trebuie perseverenta!

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu este bine să te schimbi pentru nimeni. Dacă nu te acceptă pentru ceea ce ești lasă-l în pace. Nu ai cum să te schimbi pentru totdeauna ci doar pentru o perioadă, până la urmă vei arăta ceea ce ești. De aceea dacă te schimbi pentru o relație, băiatului neplăcându-i ceea ce ești tu de fapt, acea relație, în mod sigur nu va merge și va fi de scurtă durată. Vei suferi ca fraiera în zadar. Dar sunt destul de des întâlnite persoane la vârsta ta cu puțină minte.

| p5ych0 a răspuns:

Nu te schimba pentru nimeni. Ramai exact asa cum esti.

| mms123 a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni la un momendat se va schimba de la sine stai linistita happy

| AdelaTbw explică:

Nu ma schimb pentru el, vreau sa o fac pentru mine. Uneori nu imi place comportamentul meu si de asta cred ca nu sunt buna pentru el.