| anonim_4396 a întrebat:

In vara as vrea sa merg impreuna cu prietenul la Castelul Bran in Sighisoara. Doar ca, sa zic asa, e prima daca cand facem o excursie mai departe de casa. As vrea sa stiu cum sa fac sa ne organizam mai bine. Pentru o noapte unde sa dormim ( undeva unde nu e asa scump ca suntem in criza ca majoritatea romanilor)in afara de castel ce se mai poate vizita orice informatie e binevenita. Multumesc

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Va trebui sa stati mult mai mult decat o noapte, ca sa aveti timp sa cautati Castelul Bran in Sighisoara. Si, eventual, dupa vreo doua saptamani, sa constatati ca nici macar nu e acolo.
In orice caz, cautand castelul, macar descoperiti unul dintre cele mai frumoase orase din Romania: Sighisoara.

| TeoPT a răspuns:

Orice informatie e bine-venita? Au mutat castelul Bran in Sighisoara si nu stiam eu?

| foxsilver a răspuns:

Uite un site cu oferte de cazare, poti sa vezi preturile, conditiile de cazare, si poti chiar sa faci rezervare la numerele de telefon afisate:
http://www.turistinfo.ro/bran/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-bran.html
Unii proprietari chiar specifica si distanta fata de obiectivele turistice.
Poti vizita atat Brasovul, cat si Sighisoara, caci de vazut sunt multe, timp sa ai.

| XoMasquaradeXo a răspuns:

Salut! In Sighisoara nu este nici-un castel ci o cetate medievala si 7 turnuri de aparare in jurul ei.Castelul este situat în Pasul Bran-Rucăr, la 30 de kilometri de Brașov.Pentru cazare ai putea incerca un hotel de 2/3 stele, un motel sau o casa de oaspeti.