| sweetlollypop a întrebat:

Acum cateva zile am fost la Bran la castelul groazei (casa groazei) si am renuntat imediat dupa ce am vazut prima camera (cea cu cimitirul) si voiam sa merg mai departe dar eram mult prea speriata! Am uitat sa mentionez ca am intrat singura! As vrea sa imi spuneti si mie cum e inauntru in alte camere si daca voi v-ati speriat sau nu.

Răspuns Câştigător
| Alex20_8915 a răspuns:

E al naibi de ciudat laughing) am fost acolo cu 2 fete care au urlat non stop. Mai incolo e mult mai infricosator. Nu vezi unde calci si stau niste oameni ascunsi care pun mana pe tine, te imping urla in spatele tau. Eu nu sunt usor de speriat dar acolo am reusit sa ma sperii zdravanlaughing) daca te-ai speriat in prima camera ai facut cea mai buna alegere ca ai iesit.

11 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Ne-am speriat cu totii. I-am invidiat mai apoi pe ceilalti 17 colegi care au ales sa se plimbe prin imprejurimi.ne-am facut noi destepti sa intram acolo, doua serii de cate 5. Cand ne-am intors noi, celor din a doua serie doamna diriginta le dadea palme, caci mai aveau putin si lesinau de frica.Tremurau toti de spaima.Bine,nici noi nu eram mai bine dar, eu am ramas ultimul sa "preintampine" ei "pericolul" in locul meu. Din pacate asta nu m-a impiedicat sa nu pot dormi bine in noptile care au urmat "vizitei" in acel castel.
Nu mai da fundita ca or sa ti-o impoziteze cei din echipa TPU cu 3% din punctele acumulate pana in prezent...Eu zic sa nu risti!

| GiuliaTamas a răspuns:

Aici http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0&tx=140&ty=90 si eu am fost acolo cam da :)) m-am speriat eu am fost cu parintii =))

| rosto a răspuns:

Vreau si eu acolo. cum se ajunge la el?

| Ruxy_1106 a răspuns:

Si eu tot de acolo m-am intors inapoi :)) A fost mama mai departe. Mi-a poveztit ca era nu stiu ce Dracula si n-o lasa sa mearga mai departe, a vorbit cu el vreo juma' de ora si i-a zis s-o lase sa treaca odata =))
Sunt cateva poze aici:
http://www.castelulgroazei.ro/
:)

| Andruşcă a răspuns:

Dupa cimitir e un hol. Din hol poti intra in alte camere(cu diferite ciudatenii in ele) sau o poti lua direct in fata, ajungi la niste scari, le urci, dai nas in nas cu un tip imbracat in varcolac(dar nu iti face nimic) si ajungi afara.

P. S Daca te-ai speriat de cimitirul ala nu mai incerca sa intri a 2-a oara(sau macar nu o face singura tongue ).

| LoveForShania a răspuns:

Am fost acolo. sincer prima camera nu-i nimic, dar nici celelalte. Asta nu-i nimic. Daca o sa ai ocazia sa mergi in Spania, du-te la Terra Mitica (un parc, nu de copii!) unde e un tunel Terror. Du-te acolo! Fug aia cu drujba dupa tine (mascati), o baba oribila (e naturala) care are o voce ingrozitoare, si vine dupa tine.

| imortal a răspuns:

De ceeee?, nu trebuia sa te fi speriat iti fceai tu un prieten prin a doua camera si nu te mai simteai singurik. incearca si restul camerelor, dormitorul parintilor este mortal tongue

| cяιss a răspuns:

Bine ca nu ai intratlaughing)
eu am iesit cu o fata de acolo
tremuram toata nu-mi mai trebuie bran in viata mea laughing

| any12_4371 a răspuns:

Hi! am fost si eu cu clasa si mie mi-a fost frica iti dai seama dar a fost tare. prima data a fost sa mergem pe un mod si erau niste luminite care se invarteau si cand intrai acolo parca se invartea kamera aia cu tine si parca te lua ameteala dupa ce am iesit de acolo a iesit ceva din perete si m-am speriat foarte tare! apoi am trecut prin ceva moale un fel de gelatina dar era o saltea din aia moale dupa ce mai era thinking a, era un om care cica era taiat pe jumatate si de la brau un jos era asa parca curgea sange si dupa era frankenstein sa zic asa si parca era operat de unu sau numai stiu, nu mai tin minte si eu cu cea mai buna prietena a mea ne-a prins unu de mana si ne-a auzit toti colegii profesorii etc. si dupa am iesit dar a fost supe si in acelasi timp infircosator si inainte sa intram ne pus un fel de bratara din hartie si incercam sa o desfac. pana la iesire nu prea mia ramasese nimic din ea. :d

sper ca ai inteles :d cate ceva bye-bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glumesti? m-am speriat f tare si vroiam sa ies cat mai repede de acolo. in primul tunel ma luase ameteala, erau oglinzi nu stiam unde sunt, ma impiedicam pe acolo laughing rad acum da atunci vroiam sa ma intorc inapoi cat mai repede. inainte sa intru vazusem oameni care ieseau imediat dupa ce intrau. am zis 'bhai ceva nu-i bine...' dar n-am dat inapoi. pff daca suferi cu inima, tine-te bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Celelalte camere...ieseau niste maini din pereti, o masa cu un mort p ea, treceai pe un pod si tinandu-te de bara aia, te apuca cineva de mana sau era unu intr-un colt treceai pe langa el nu il vedeai si dupa tipa. treceai pe o saltea da u nu stiai ca e saltea si aveai impresia ca pici laughing cadeau lucruri de sus. destul de infricosator straight face