| AlexisLove a întrebat:

M-am certat cu cea mai buna prietena a mea și plâng de o ora jumătate. M-am certat cu ea acum 30 de minute, am ajuns să mă tai pe mana! Eu trebui sa îmi împart cea mai buna prietena cu inca 2 fete. Ea stătea cu mine in banca. Eu am inceput să mă joc cu un creion și in joaca i-am dat, ea s-a enervat și a spus că un creion nu poate fi echer ( nu era în cea mai buna stare astăzi ) am spus ok și am pus creionul la loc. În următoarea ora profesorul ne-a spus sa scoatem un creion și o foaie și să notăm ce zice el. Eu mi-am băgat mâna în penar și fiindcă nu îl găseam am zis din greșeală echer unde ești? Atunci ea s-a supărat super tare și a zis că se mută lângă cealaltă fată cu care trebuie sa o împart ( una din ele ). Eu am zis că e cea mai buna prietena a mea și nu îmi prea place sa o împart. Atunci ea a zis că trebui sa învat să împart și a zis să mă distrez cu prietenii imaginari și cele 8 pisici ale mele pentru că nu o sa mai am pe nimeni. Va rog frumos sa mă ajutați să mă împac cu ea sau sa trec peste nici eu nu știu ce e mai bine, chiar daca eu sper sa ne împăcăm. Aștept răspunsuri...mulțumesc sad

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Emma30555 a răspuns:

Problemele astea ți se par mari dar nu sunt. Ai răbdare, în timp toate se rezolva. Nu mai face presiuni și nu te mai ruga de nimeni. Ai răbdare și atât. Ca sfat, mergi și la un psiholog, vorbește cu cineva de încredere. Genul asta de probleme majoritatea celor de vârstă ta îl au dar fiecare gestionează situația cum poate mai bine. Pe tine te afectează mult prea tare și nu ar trebui. Certuri și împăcări or sa mai fie dar se rezolva de la sine

| AlexisLove explică (pentru Emma30555):

Nu am un prieten in care sa am încredere pentru că toți au spus unul de la altul fiecare propoziție pe care am spus-o, și da știu că mă ambalez prea tare, e prima data când m-am certat cu ea

3 răspunsuri:
| Treaem24 a răspuns:

Pentru inceput încearcă să te calmezi.si sa nu-ti faci rau ca nu rezolvi.nomoc cu asta in al 2 rand.incearca sa o suni si să-ți ceri scuze

| AlexisLove explică (pentru Treaem24):

Nu pot să o sun că m-a blocat și e prima data când mă cert cu ea și ...sunt genul de persoana foarte sensibila ( știu asta happy