| Stefiii2 a întrebat:

M-am gandit sa va intreb care sunt punctele voastre slabe si tari? Cel mai bun raspuns primeste FUNDA.

Răspuns Câştigător
| iwill a răspuns:

Imi place mult intrebarea asta pentru ca recunosc cu sinceritate ca cel mai mare defect al meu e ca ma implic prea mult in treburile de zi cu zi chiar daca sunt banale :nu-mi place sa fac nimic numai ca sa fie facut si de aceea investesc nu numai timp ci si interes, nervi si bunavointa si dupa,. cand vad ca lucrurile nu merg cum ar trebui si ca oamenii ma lasa balta cand ti-e lumea mai draga imi vine sa ma duc in lumea larga doar pentru a fi putin mai indifernta si nepasatoare. Incerc sa compensez partea asta cu optimismul, ambitia, speranta si increderea care ma ajjua sa merg tot timpul mai departe si ma pun pe picioare de fiecare data cand am impresia ca-mi fuge pamantul de sub picioare.Sunt in stare de orice sa-mi ating visele si sa merg tot timpul mai departe pentru ca sunt constienta ca daca eu nu lupt pentru mine in adevaratul sens al cuvantului, nimeni nu o va face in locul meu.

8 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Din perspectiva mea, orice trasatura de caracter poate fi privita, intr-un anumit context, atat pozitiva, cat si negativa, in functie de situatie. Insa, daca ar fi sa le clasific in functie de cum sunt privite in general, ar fi cam asa:
Puncte tari: rabdarea, ambitia, capacitatea de organizare, calmul, puterea de concentrare, inteligenta, sensibilitatea, creativitatea, imaginatia etc.
Puncte slabe: introversiunea, preferinta pentru solitudine, episoadele (destul de dese) depresive, incapacitatea de a lucra in echipa, nevoia de siguranta, preferinta pentru lucrurile predictibile, stabilite in prealabil si structura etc.

| mona a răspuns:

Cred ca punctul slab e sensibilitatea iar cel tare ..ambitia

| cosima11 a răspuns:

Dacă e să o luăm la felul de a fi, puncte slabe: miloasă, sensibilă, plângăcioasă, supărăcioasă, superstițioasă, repezită uneori
puncte tari: ambițioasă, perseverentă, calculată, energică, sufletistă, veselă, capabilă, îndrăzneață. Dar oricum aș fi, sunt mulțumită cu mine insămi.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Punctul cel mai slab este ca indur greu sa vad copii suferind, mai ales din partea celor care ar avea datoria sa-i ocroteasca.Copiii indura in tacere, fara sa poata riposta, sau macar apara.Cel mai dureros este ca unii considera asta ceva firesc.Cel mai tare punct al meu este ca niciodata nu caut sa fac rau celor care m-au facut sa sufar.Ba chiar cand pot face bine unuia dintre acestia, ma simt puternic.

| SimonaCristina a răspuns:

Punct slab- repezita.
Punct tare- ambitioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Punctul meu slab:îs miloasă, sensibilă.
Te pup!

| LorenaAnca a răspuns:

Punctele mele slabe: sunt prea sensibila, prea miloasa, pun prea mult la suflet si cateodata prea incapatanata. Dar punctele mele tari: sunt ambitioasa, calculata, energica si calma.

| Lore_Loreley_1989 a răspuns:

Cand cineva ma critica ce trebuie sa fac?