| Buzedulci100 a întrebat:

Buna TPU...
Marti dau examenul la romana si imi este foarte frica ca poate pic...(la mate sunt buna, fac si meditatii dar romana ma omoara)deci literatura o stiu la perfectie dar la gramatica sunt varza.Ce m-ati putea sfatui?

Răspuns Câştigător
| Merită a răspuns:

Dacă te descurci la partea de literatură, nu ar trebui să îţi faci griji prea mari în legătură cu examenul. Cred că vor fi maxim două cerinţe cu punctaj relativ mic în comparaţie cu cerinţele de la subiectul doi, cu caracter literar. Eu te sfătuiesc, deci să nu îţi faci griji pentru gramatică cel puţin în timpul examenului - unde te sfătuiesc să începi cu subiectele unde ai de scris mult, şi să laşi gramatica la sfârşit. Presupun că ai cunoştinţe de bază în ceea ce priveşte gramatica. Dacă nu, atunci te sfătuiesc să le înveţi pe viitor. Îţi urez succes! Să ne aduci la cunoştinţă rezultatul sperat!

P.S Avem ceva în comun - te las pe tine să intuieşti. Aştept răspunsul tău privat.

| Buzedulci100 explică (pentru Merită):

Iti multumesc pentru ajutor si in legatura cu gramatica, da esentialul il stiu cu subesc adj si astea doar ca ma cam inkurc.
in legat cu ceva comun cred ca esti la fel ca mine: adica poate nu te prea pricepi la gramatica...cred...

1 răspuns: