| denisamihaela a întrebat:

Nu e asa ca si pe voi va enerveaza libidinoşii de pe Facebook care se tin ca raia de voi si nu va mai lasa in pace. Isi fac zeci de mii de conturi false ca sa se bage in seama dupa ce ii blochezi de nenumărate ori. Cum scăpați frumos de ei? I-am spus ca sunt intr-o relatie ca am prieten si ei tot insistă cu mesaje de pe alte conturi, comenteaza la fotografii vrute si nevrute. Si tot insista sa ne vedem la o simpla cafea in oras doar de dragul de a ne cunoaște mai bine. Eu nu înțeleg ce e in mintea acestor oameni? Cu ce ii ajuta o intalnire cu un necunoscut de pe Facebook? Voi ce parerea aveți despre prietenia de pe Facebook condusa si in afara virtualului? V-ați intalni cu o persoana necunoscuta de pe Facebook daca aveți prieten/prietenă, si daca da cum credeți ca ar reacționa aceasta? Ma refer la partener. Mulțumesc!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Renunta la Facebook si vei rezolva definitiv problema care te streseaza si enerveaza atat de tare. rolling on the floor

| Freya1 a răspuns:

Poate ca nu este un simplu admirator poate e cineva cunoscut cu un Facebook fals sau persoana respectiva este pusa de cineva.
Nu cred ca un om normal la cap ar insista in halul asta facand conturi multiple doar sa te invite la cafea cerceteaza si vezi sa nu fie cineva care iti coace ceva.
Am mai patit si eu dar le dadeam block si cand reprimeam cereri verificam amanuntit cine nu avea poze sau avea dar aiurea sau prieteni comuni ce stiam ca nu sunt tocmai ok nu acceptam

| OldSoul a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa le dai accept necunoscutilor, si nici sa le raspunzi la mesaje.
Ba mai mult, poti umbla la confidentialitate astfel incat strainii sa nu-ti poata adauga comentarii la postari.
Iar, daca vrei sa scapi cu totul de aceasta problema, solutia e simpla, iti stergi contul.

| Lioana a răspuns:

Facebook are o mulțime de setări cu privire la permisiuni. De ce nu umbli la ele dacă te deranjează atât de tare? Poți seta sa primești mesaje doar de la prieteni. Și nu da accept la persoane necunoscute.
Nu numai ca nu m-aș întâlni cu persoane necunoscute de pe Facebook, dar nici n-aș sta la discuții pe net cu astfel de persoane.

| GoldenZenith a răspuns:

Ăsta e unul din motivele pentru care mă bucur că am renunțat la Facebook.

| HazelEyes77 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Cea mai buna alegere.Si eu la fel am renuntat ca mi se facuse greata de tot ce tine de Fakebook.

| GoldenZenith a răspuns (pentru HazelEyes77):

Foarte tare! Nu se merită să îți pierzi timpul cu infecții. rolling eyes
Bine, acum nu zic că toți utilizatorii sunt vai și amar, dar majoritatea sunt praf.

Răspuns utilizator avertizat
| ziftode a răspuns:

Cauta o poza cu o femeie grasa, batrana si cu BUBE, trimite-i-o si apoi spune-i ca asa arati de fapt in realitate, tot mai vrea sa va intalniti?!? rolling on the floor