| Delocimportant a întrebat:

Exista ceva browser care sa consume mai putini mega de internet, in raport cu alte browser-e? De exemplu, Google Chrome si Mozilla consuma trafic de date diferit, sau ambele la fel? Detin un abonament de internet cu mega, si incerc sa consum cat mai putini posibil. Este vorba de sistem desktop, nu telefon sau tableta. Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,toate le fel.In cazul in care vrei saa faci economie de Mb internet, dezactivezi updatele la orice program inclusiv windowsul, cauti sa nu incarci multe pagini.De exemplu aici pe siteul TPU, tot descarcadn pagini inainte inapoi se fce trafic.Nu te uiti la videoclipuri pe youtube sau facebook si nu incarci nimic. Trafic tot se va face dar mai putin.cauta sa afli ce programe isi face update sau ruleaza in background si dezactiveaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc.Stiai ceva de browsere ca unele consuma mai mult dar e vorba ca consuma memorie ram mai ulta.Cred ca mozilla consuma cel mai mult.Depinde de ce memorie ram ai si de sistem.Un browser se potriveste cu un sistem.

| ViorelMarian a răspuns (pentru anonim_4396):

Descarca opera

| anonim_4396 a răspuns (pentru ViorelMarian):

Opera o am, pe windows 8 pe 64 merge trasnet. Insa depinde de la sistem la sistem, pe un win xp de 32 de biti merge google chrome mai bine ca toate.

| ViorelMarian a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sti care este faza... si eu as opta tot pe google chrome pentru ca nu mai am nevoie de acele programe elementare gen Adobe flas sau java. Si daca stii sa faci niste setari din windows poti mari si viteza netului

| anonim_4396 a răspuns (pentru ViorelMarian):

Nu poti mari viteza netului daca aia de la internet au inchis robinetul.Nu ai cum sa tragi cu viteza mai mare daca ei atat au deschis robinetul.

| ViorelMarian a răspuns (pentru anonim_4396):

Defat exista o setare di windows care iti permite modificarea parametrilor la internet asta duce la o incarcare mai rapida a paginilor web.

uite aici
http://tips.betdownload.com/accelerate-internet-access-sped-386n.aspx