| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot înțelege de ce la orice intrebare, cei ce raspund simt nevoia sa-si dea cu parerea asupra unor subiecte, in loc sa raspunda fix la intrebarea adresata. De ce simt ca e nevoie sa-si dea cu parerea si evita intrebarea propriu-zisa?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Poate e o întrebare care solicită o părere, iar subiectele respective trebuie abordate? E o posibilitate.

| ancaval a răspuns:

Pentru că nu pun o întrebare! Nu are nici un Dumnezeu. Și e normal să-i răspunzi altfel unuia care nu știe ce-i cu el, poate așa îl trezești. Cât să mai accepți prostia?

| Alex1929386543 a răspuns (pentru ancaval):

De exemplu, eu am intrebat acum ceva timp daca apa termala este buna pentru iritatii provocate de sapun si mi s-a sugerat sa schimb sapunul in loc sa raspunda cu "da" sau "nu".

| ancaval a răspuns (pentru Alex1929386543):

Posibil să NU fi înțeles întrebarea. Și e logic că NU a înțeles-o, dacă zici că așa a răspuns.

Sau, neștiind să-ți răspundă la întrebare, a preferat să-ți de-a un sfat legat de săpun, și e un sfat bun. Orice lucru care NU face bine, trebuie să renunți la el, urgent!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca multi considera un fel de chat, isi exprima propriile idei. Nu raspund obiectiv la intrebare.