| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Nu stiu daca gandesc bine acum dar, dupa ce termin liceul si i-au bacul nu vreau sa-mi mai continui studiile.Nu ca nu as fi capabila sau mai stiu eu,dar asta e problabil ca,eu stau la bunici si nu mai vreau sa le stau pe caphappy.Vreau pur si simplu sa-mi gasesc un loc de munca prin strainatate,ca sa stapanesc bine limba engleza, iar apoi vreau sa aplic pentru un job ca si insotitoare de bord.(P.s M-am informat si cunoscu deja multe detalii despre acest job). Intrebarea mea >este--Ar trebui sa renunt la gandul asta si sa continui studiile sau sa merg tot pe ideea asta, cu gandul ca voi reusi sa fac ceea ce imi doresc?

11 răspunsuri:
| ღSคภ๔яค a răspuns:

Of na daca am gresit si am scris i-au in loc de iau asta e pentru ca m-am grabit.Da aici, totul se interpreteza daca ai gresit o litera gata esti analfabet..in fine.Sunt pe profil uman (filologie)

| ღSคภ๔яค a răspuns:

Pai..Nu e ca n-as vrea sa continu i studiile, dar bunicii mei nu mai au posibilitatea sa ma tina la scoala, asta chiar mi-au si spus, si daca e sa-mi continui studiile trebuie sa-mi gasesc un loc de munca ca sa pot sa mi le platesc.Si in cartier, am niste prietene care au terminat facultatea si nu-si gasesc de munca in domeniul lor; gen sunt vanzatoare sau ceva de genu si lucrurile astea nu ma fac sa inchid ochii...

| zurick a răspuns:

Gândurile noastre se schimbă odată cu trecerea timpului. Poate și ale tale se vor schimba și poate n-o să-ți mai dorești asta și atunci n-ai să ai ce să faci fără o falcutate.Mai bine îți continui studiile și după tot tu vei decide ce este mai bine pentru tine.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ai mai multe sanse daca urmezi o facultate si poate sunt alte oportunitati

| PedoBarbie a răspuns:

Continuă studiile.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Dacă ai scris '' i-au '' in loc de '' iau '', ia-ţi adio de la bac. s: Acum, parerea mea, fă o facultate, şi vei avea un loc de muncă mai ''calumea''. o.o În plus, depinde şi pe ce profil ai mers la liceu. happy
Sănătate!

| Weedier a răspuns:

Dacă încă nu eşti pregătită pentru grijile şi stresul de la serviciu, mai bine rămâi la viaţa de "copil" şi continuă-ţi studiile.

| JustHappiness a răspuns:

Părerea mea este să îţi continui studiile. Ei (bunicii) vor fi mândri pentru că ești o fată silitoare și ai terminat o facultate. Nu cred că bunicii tăi cred că le stai pe cap. Sfatul meu este să îți continui studiile. happy

| Daniels89 a răspuns:

Ideea mea este ca fara studii nu faci nimic chiar daca stii foarte multe lucruri, sa ai la baza studii/diplomele acelea

| asdfgh23 a răspuns:

Urmeaza-ti visul, daca o dai in bara macar stii ca ai incercat, decat sa traiesti gandindu-te ce ar fi fost daca

| AlexSeNNNzor a răspuns:

Parerea mea e sa iti termini studiile pentru ca ei vor fi mandrii daca vor vedea ca esti silitoare etc...