| KanezuY a întrebat:

Buna TpU, o colega pleaca in Grecia, si vreau sa-i urez ceva dar nu stiu ce... Sper ca voi sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Poti sa-i urezi traditionala urare de drum bun:
"Drum bun si cale batatuta, cin' te prinde sa te *uta."
Eventual mai adaugi si ceva gen "Sa nu uiti de unde ai plecat".
Acum desigur astea sunt in cazul in care a fost mai mult decat o colega, si anume o prietena.
Daca a fost doar o colega oarecare poti sa-i spui "Drum bun" sau poti sa nu-i spui nimic.
E alegerea ta.

| DrGoogle a răspuns:

Ureazai sa se relaxeze sa distreze si sa nu uite sa iti aduca ceva frumos de acolo big grin