| anonim_4396 a întrebat:

puteti sa-mi recomandati un dictionar de limba romana,vreau sa invat pentru bac cuvinte noi, am deja unul care are 1200 de pagini dar are cuvinte din toate, medicina, mecanica etc si eu vreau doar esentialul.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

E inutil, dificil si, pe langa asta, invatand papagaliceste cuvintele, le vei uita repede. Cel mai bine, ca sa iti imbunatatesti vocabularul, citeste cateva (mai multe) carti. Fie ca le iei de la biblioteca, fie ca le cumperi, fie sa sunt romane politiste, istorice, de dragoste sau mai stiu eu cum, nu conteaza. Important e sa lecturezi.