| danutz_8472 a întrebat:

Buna TPU recent telefonul meu (orange boston) s-a inchis de odata era incarcaat si nu il mai ot deschide cand il pun la incarcat se aprinde unn buton rosu dar acum nimic stie cineva ce saintamplat nu vreau raspunsuri gen,, a s-a stricat",, ia-ti ba boule altu" pls cineva care se pricepe sau cine a patit asa ceva

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu a mers,sper sa ma insel, desi nu cred, acumulatorul este defect.Acumulatorul este compus din 2pina la 5 elementi,unul din ei si-a schimbat polaritatea scurtcircuitind pe ceilalti. Daca poti,mergi la un centru,magazin, etc, roaga pe cineva sa probezi alt acumulator.Numai bine.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate acumulatorul(bateria), lasa-l citeva secunde si porneste-l dinnou.EU am patit,nu este defect, un mic blocaj dar trece. Daca este nevoie, repeta operatia si cu tel pus la incarcat.Succes.

| danutz_8472 explică:

L-am lasat 5 min fara acumulator dar na functionat am facut cu tellu la incarcat astept alte raspunsuri

| junioru25 a răspuns:

Salut,am un telefon Orange boston fara lcd si touch screen, ma gandeam poate ne combinam cumva daca nu l-ai reparat ori iti dau eu placa de baza ori tu lcd-ul si touch-ul astept un raspuns pe mail sau pe id-ul ca mailul take_junior@yahoo.com