| Liiidiaaa a întrebat:

Stiu ca este o intrebare cam patetica si muti dintre voi o sa spuneti nimeni nu stie asta darbig grin
Cum credeti ca ar fi sfarsitul lumiilaughing
Ce s-ar intamplalaughing?

Răspuns Câştigător
| bumtzbumtz a răspuns:

Eu cred ca vom sfarsi prin nemultiplicare.laughingP.S. glumesc:nu stiu. ceva gen apocalipsa, extraterestri...

5 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Probabil ceva legat de incalzirea globala.

| anonimg a răspuns:

Ultimele 4 capitole din cartea aceasta te vor ajuta sa cunosti adevarul: http://sdarm.md/prophecies/marealupta/marealupta39

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare cultura are alta imagine a apocalipsei/sfarsitul lumii. Partea realista considera sfarsitul lumii ca fiind un razboi, un flagel ce va fi atat de puternic incat va nimici toata omenirea (razboi nuclear urmat de cutremure si fenomene naturale ce va distruge tot ce este viu). Partea filozofica prezice un sfarsit conform credintei populare, cu ploaie de foc, inghititi de ape, se desface pamantul si revarsa lava, se naruie tot, nu mai ramane nimic. Fiecare om are o imagine proprie a sfarsitului lumii, fiecare din ea fiind reala deoarece preceptia creaza realitatea. Discutia asta nu se va termina niciodata. Profesorii iti vor spune ceva, preotii altceva, ateii altceva. La final afli tot si nu afli nimic.

| Rührselig a răspuns:

Soarele va deveni prea mare. Oceanele se vor evapora şi în cele din urmă va fi înghiţit pământul, iar Soarele se va transforma într-o super-nova. Astap este miliarde bunde ani. Dar sunt mari şanse să pornim un război nuclear şi/sau biologic-biochimic şi să piară specia umană.

| Komarov a răspuns:

Al 3-lea razboi mondial, Dezastre naturale, Asteroizi, Bombe atomice pentru fiecare om in parte vine sfarsitul lumii