| Tim11 a întrebat:

Sunt băiat și am 11 ani. Părinții nu au încredere în mine să dorm singur, așa că stă mama cu mine până adorm. Cum aș putea să îi conving să mă lase să dorm singur?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine ca nu ii fac baie la 11 ani bucurate macar de aia

| aditimus a răspuns:

Ai putea sa le spui ca vrei sa dormi singur ca esti destul de mare si vrei sa ai putina libertate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce să o convingi? Fă-te că ai adormit, și pe urmă ea pleacă. Tu ia o lanternă și începi să citești pe furiș.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai stai asa. Cum adica nu au incredere in tine sa dormi singur? Ce s-ar putea intampla... furi somnul? Te faci Batman noaptea?

Zi-le ca esti la varsta la care iti trebuie spatiu personal.

| LPCTSTR a răspuns:

La 11 ani nu ai cum iti "cere drepturile", ei stiu mai bine ce este bine pentru tine, nu-i indeparta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Din cate am inteles, nu mama nu doarme cu tine, ci doar sta pana adormi. Or fi ele ceva cauze, ca de exemplu: jocul pe telefon, calculator, cautarea de pornografie etc.
Unii parinti considera ca si la varste mai mari, copii trebuie supravegheati si indrumati, considerandui tot mici si neajutorati. Citeam ca in Uzbekistan un barbat de 94 de ani plangea pe prispa. Intrebat de ce plange a spus ca a primit o palma de la tatal sau ca nu a facut ceva bine.

| SataniccBichh a răspuns:

" Nu au încredere în mine sa dorm singur" Le e frica ca dai și tu o lăbuță? Spune le ca începi sa fii adolescent și ai nevoie de intimitate