| xxAlexxaxx a întrebat:

va rog frumos imi puteti spune si mie ce inseamna urmatoarele prescurtari pe facebook? : Lva, Lvg, Lv, Lvr, Mtf, Mtfk, Bns, Md, Mdl. Este urgent! Daca mai cunoastesti si alte prescurtari care pot fi folosite pentru numele facebookului va rog sa mi le spuneti si sa imi explicati si ce inseamna. (in afara de dlk si alte prescurtari penibile) Dau funda pentru explicarea acestor prescurtari :*!

2 răspunsuri:
| xtembix a răspuns:

Sa presupunem ca te cheama popescu.Iti poti pune prescurtarea ''pps'' de la Popescu. Cred ca acest abrevieri vin de la numele de familie.

| xxAlexxaxx explică (pentru xtembix):

Nu chiar tongue ...mult prea multe persoane au aceste prescurtari pe facebook happy.dar, stiu sigur ca nu provin de la numele de familie