| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU~! Vi s-a intamplat vreodata sa va certati cu prietena cea mai buna? daca da, cum v-ati impacat? dau FUNDAAAwinking

5 răspunsuri:
| borntotwerk a răspuns:

Da.m-am certat de multe ori cu prietena mea.dar nu stateam mult certate, ne venea dor una de cealalta. voiam sa ne povestim ce ni se intamplase in ziua cand fusesem certate(noi stam la camin).de multe ori ne impaca faptul ca o colega ne ruga cu ciocolata laughing sau pur si simplu incepeam sa radem si ne impacam.big grin dar nu ne-am certat pana acum foarte rau..doar din prostii tongue funda?hee hee

| zurick a răspuns:

Nu-s genu care sa se certe dintr-o prostie, dar daca ajung sa ma cert cu cineva numai exista rost de impacare...M-am certat odata cu fosta cea mai buna prietena si acum nu stiu nimic despre ea, decat ca e o nesimtita, o mincinoasa etc M-a dezamagit mult si nunumai pe mine ci pe toti.Acum nimeni nu stie despre ea nici macar daca e in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine a fost de vina?

| fadnox a răspuns:

Simplu, ne-am vorbit din nou

| Hevnoraak a răspuns:

Nuo pot considera o ceartă, cert e că orice medodă de împăcare am încercat eu nu a reuşit.
Am fost eu de vină am recunoscut şi recunosc.
Dar am încercat.

În general dacă vrei să reiei o relaţie de prietenie după o ceartă e bine să faceţi o pauză o zi două.
Pe urmă să discutaţi ca şi cum nu s-ar fi întâmplat nimic.