| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Voi ce intelegeti sau la ce va ganditi cand cind vi se spune urmatoarea fraza "sa visezi frumos si ce visezi sa strangi in brate"?
Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu i-ai spus cum te simți și știe lasa-l pe el să facă pasul acum
Cum a reacționat când a aflat ca îl placi? Știi vorba aia dacă e sa se întâmple se va întâmpla o sa vina si vremea ta sau a voastră. Mai ales dacă s-a mutat va fi mai greu sa va vedeți din moment ce s-a stabilit în alta parte. Eu zic ca pentru noi toți este pregătit un plan lasa lucrurile sa decurgă de la sine asta dacă nu găsești pe cineva :-) tine-ma la curent te pup si dacă ai nevoie poți oricând sa imi scrii
Mm știu ca nu mă pricep prea bine la sfaturi în dragoste dar o sa vezi ca găsești tu persoana potrivita

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica sa vizezi frumos si sa vizezi persoana respectiva

| PangeeaRogvaiv explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam la asta, mai ales ca urarea era venita din partea unui baiat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Inseamna ca te place si vrea sa il vizezi pe el :-)

| PangeeaRogvaiv explică (pentru anonim_4396):

O fi, dar nu prea lasa sa se vada asta si este poveste de 7 ani de zile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Daca vrei sa vorbim, ma gasesti pe privat

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahhh am incercat sa trimit si spune ca sunt junior si nu imi permite sa scriu mesaje. Iti scriu aici?

| PangeeaRogvaiv explică (pentru anonim_4396):

Scrie-mi aici, sigur

| anonim_4396 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Referitor la ce ai spus ori vrea sa vada cum reactionezi, ori te place foarte mult si nu vrea sa grabeasca lucrurile sau pur si simplu te considera doar o amica. Ai idee despre fostele lui relatii?

| NOname a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Cred că eşti o visătoare.

Nu ştiu de ce nu discuţi cu el deschis, decât să ne tot pui pe noi să dăm cu presupusul. Suntem doar nişte străini, nu-l cunoaştem şi nu avem de unde să ştim ce e în capul lui. Poate ar fi bine să-ţi faci odată curaj şi să lămureşti situaţia (asta dacă nu ai de gând s-o ţii tot aşa încă 7 ani).
Baftă! Să fii iubită!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru anonim_4396):

Nu a avut foste relatii, nu-i genul ala de baiat. Noi am fost colegi de facultate, de grupa chiar, ne cunoastem de 7 ani. Suntem foarte apropiati, vorbim foarte mult ori de cate ori avem ocazia si ne intelegem foarte bine. Cum se manifesta un baiat care place o fata si cum se manifesta cand o considera doar o amica? care este diferenta in comportament vreau sa zic? El stie ca-l plac, i-am spus asta cu 7 ani in urma, dar la vremea respectiva nu stiu cat a constientizat lucrul asta, pentru ca la 2 zile dupa ce i-am facut marturisirea asta, a plecat din tara si plecat este si acum,

| PangeeaRogvaiv explică (pentru NOname):

Nu pot sa-i spun lui draga mea. I-am spus asta in urma cu 7 ani si am fost profund dezamagita de reactia lui, nu mai vreau sa mai trec si acum prin acelasi lucru. Iar pentru un strain este mai usor sa dea sfaturi, gandind la rece cum se zice si nefiind implicat direct in poveste. Tocmai de asta pun intrebarea pentru ca vreau sa aflu si eu parerile oamenilor in general, oameni care nu sunt implicati in asta in mod direct. Multumesc pentru urare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Stai sa vad daca inteleg, deci el stie ca il placi si a plecat din tara o data ce i-ai facut marturisirea? Pai semnele ca te considera o amica

1. Iti povesteste tot felul de chestii, inclusiv ce fel de fete ii plac si te roaga sa-i faci lipeala cu vreo prietena de-a ta.
2.Nu a incercat niciodata sa te sarute.
3.Iti cere sfaturi in materie de relatii si tehnici de flirt.
4. Apare in fata ta si nearanjat; pare sa nu-i pese cum arata in fata ta.
5. Nu are emotii cand va vedeti, nu reactioneaza nicicum atunci cand va atingeti din greseala sau cand stati foarte aproape unul de altul.

Daca nu a facut nimic in timpul acestor ani mai bine nu il mai astepti. Raspunsul e la el. Daca simtea si el la fel cu siguranta arata asta si nu baga in seama alte fete in sensul ala

| PangeeaRogvaiv explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi povesteste ce fel de fete ii plac si nici nu ma roaga sa-i fac lipeala cu nicio prietena de-a mea,nu a incercat niciodata sa ma sarute(cred ca nu as fi permis eu asta la vremea respectiva),nu-mi cere sfaturi in materie de relatii si flirt,nu aparea in fata mea nearanjat, din contra este obsedat de curatenie, iar de vazut nu ne vedem ca nu prea avem cum, el vine foare rar in tara, locuieste in partea cealalta a Europei. Nu a facut nimic in toti acesti ani pentru ca vreo 4 ani nu am vorbit deloc, nu am avut cum.Cand a plecat mi-a lasat id-ul lui de mess, eu la vremea respectiva neavand mess, iar telefonul care il stia el mi l-am schimbat dupa ce a plecat.Deci nu avea ce sa faca. Dupa 4 ani, cand mi-am facut un id de mess, l-am cautat eu si asa mi-a spus toate astea, dar in decurs de 1 an de discutii.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru anonim_4396):

Nu a plecat din tara o data ce i-am marturisit eu ca-l plac, a plecat pentru ca asa vroia mai de mult timp, familia lui locuind acolo de ani buni.Deci nu din cauza mea a plecat.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc din suflet pentru tot.Mi-a facut bine discutia asta. Si eu te pup si vorbim pe mess.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

De asta sunt aici dacă ai nevoie sa vorbești cu cineva ma găsești aici. O zi plăcută

| anonim_4396 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Tu i-ai spus cum te simți și știe lasa-l pe el să facă pasul acum
Cum a reacționat când a aflat ca îl placi? Știi vorba aia dacă e sa se întâmple se va întâmpla o sa vina si vremea ta sau a voastră. Mai ales dacă s-a mutat va fi mai greu sa va vedeți din moment ce s-a stabilit în alta parte. Eu zic ca pentru noi toți este pregătit un plan lasa lucrurile sa decurgă de la sine asta dacă nu găsești pe cineva :-) tine-ma la curent te pup si dacă ai nevoie poți oricând sa imi scrii
Mm știu ca nu mă pricep prea bine la sfaturi în dragoste dar o sa vezi ca găsești tu persoana potrivita