| zahre a întrebat:

voi urati Romania? ce tara ati alege daca ar fi sa plecati in strainatate?

Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

Nu poti ura o tara. Urasti un sistem, urasti comportamentul sau mojicia oamenilor.Lucrurile devin mai complexe cand amesteci oameni in toata tarasenia asta, si atunci da, preferi sa pleci altundeva, nici macar nu mai are importanta unde.

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa ce-o sa traiesti douazeci de ani in strainatate, o sa realizezi ca iti adori si apartamentul de la bloc si vecinii care se cearta toata ziua si salariul niciodata suficient, pana si cainele vagabond din parcare o sa iti trezeasca amintiri care te vor face sa zambesti.
Pentru ca, oricat de chinuita si grea ti-ar fi viata, ca ACASA nu e nicaieri.
Te asigur.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu prea mi-e draga. Vreau sa plec in Anglia!

| Anda1708 a răspuns:

Buna! Nu pot sa spun ca urasc Romania, dar nici foarte draga nu imi este. Daca ar fi sa aleg o tara, as alege Cehia.

| bloodyhell a răspuns:

Nu urasc Romania. daca ar fi sa plec in alta tara as alege Irlanda.

| Clauvdgg a răspuns:

Nu o urasc da nici nu o iubesc. As vrea sa stau prin America big grin

| kenNNzorFTW a răspuns:

Nu o urasc, as alege Spania.

| DWDT a răspuns:

Nu urasc Romania, pur si simplu nu-mi plac oamenii de aici, egoisti si rautaciosi. Daca ar fi sa plec as alege Marea Britanie (in Cardiff sau in Londra) sau Sua (Mi-ar place ceva gen LA, NY, Malibu)

| roxaa15 a răspuns:

Eu iubesc Romania, singura mea durere e ca exista oameni care fac necinste acestor meleaguri superbe. drept dovada foarte multe din concediile si vacantele mele sunt in tara si am descoperit locurii minunate.nu as vrea sa ma stabilesc altundeva dar mi-ar place sa vizitez tarile asiatice, elvetia si statele unite

| Razor4free a răspuns:

Eu sunt de acord si cu Romaniawinking dar cel mai tare e in Spaniawinking

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Da va spun eu ca sunt plecat mai mult de un an nu a-ti rezista, deoace o sa va fie dor de Romania asa cum e ea. UE a facu in asa fel in cat sa urati Romania si usor ea va dispare asta vreti? ca Romania sa dispara? eu daca m-as muta in alta tara ar fi Romania

| Andrei2343434343434343 a răspuns:

Iubesc Romania, dar urasc guvernul. Toti niste hoti laughing Daca ar fi sa plec as alege SUA. big grin

| andreeaghm97 a răspuns:

Eu nu o urasc dar as alege Italia

| Xployd a răspuns:

Buna.multi spun ca Romania este cea mai urata tara, sau una dintre ele...dar nici unul nu a ajuns sa vada toate frumusetile pe care le avem ca sa se convinga ca nu au dreptate

| BomboDinCongo a răspuns:

Eu nu urăsc România.Acum toți țăranii se visează stâd prin LA, Spania sau mai știu eu unde.
România e o țară frumoasă și nu aș pleca din țară..numai trădătorii, sclavii pleacă. Aici m-am născut, aici e țara mea.Plecați voi dar nu mai puneți astfel de întrebări tâmpite

| xDony a răspuns:

Salut! Da urasc Romania! E totul absolut insuportabil! E o tara plina de haos, Ca sa o iau cu inceputul urasc populatia in general mai ales tarani si cocalari toata ziua manele, bani, dusmani etc..numai prosti pe strada nai unde sa iesi de maidanezi,hoti, drogati, betivi, curve, criminali si alti nebuni.Strazile arata de parca am fi pe la mijlocul celui de-al 2-lea razboi mondial. Politicieni sunt niste cocalari si ei! Sa nu uit de tigani care au atata tupeu si pe dracu in ei ca cica-s mari smecheri *** nu-i sufar! Copiilor li se da alcool,tigari,droguri de foarte mici, Televiziunea e plina si ea de cocalari, curve( florin salam, bianca dragusanu si alte panarami) Toti te critica! Iar despre orase ce sa mai spun arata ca niste gropi uriase de deseuri( hoituri, betivi asezati pe unde apuca, tigani, mizerie etc.Deci c-am d'asta urasc Romania! Si as alege intre:SUA,Turcia,Spania,Franta,Anglia,Germania,Olanda, Belgia, Emiratele Arabe, Canada, Italiawinking Bafta happy

| valyboss40 a răspuns:

Germania.