| Overlordspirit a întrebat:

Vreau sa fiu scurt.Am 16 ani si sunt la liceul.Sunt mai serios, poate chiar prea serios pentru varsta asta. Uneori mai fac gafe ceea ce e normal pentru ca sunt inca in dezvoltare.Generatia mea e mai copilarosa ca sa zic asa poate sunt prea rasfatati.Dar fac glume fara sens.Si nu prea rad si nu ma prostesc, pentru ca am luat decizia sa ma maturizez si sa devin mai responsabil de viata mea.Ma gandesc mult la afaceri si la viiotrul mea.Pot spune ca intr-o tara ca Romania e greu sa traiesti cu oameni care nu sunt seriosi si nu vor sa ajunga nimic in viata. Eu stiu ca voi ajunge ceva,pentru ca sunt serios si nu ma prostesc am si o familie cu posibilitati.

Problema ests ca colegii mei, generatia ma crede prea serios si matur si eu spun ca eu nu ma distrez si nu traiesc viata.Ce pareri aveti? Vreau niste comentrii mature despre asta voi ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Mda, ai putea incepe prin a fi mai serios si cu gramatica limbii romane, cu evitarea greselilor de dactilografiere si cu unele cacofonii suparatoare. Din nefericire, si asta e o realitate destul de neinduratoare, daca vrei sa fii luat in serios, sa fii credibil ca fiind o persoana serioasa, trebuie sa scrii cat mai corect in limba romana.

"stiu ca voi ajunge ceva" ceva e un obiect, acolo cuvantul corect e "cineva".

"ca colegii" e cacofonia cu pricina, daca ai citi niste carti ai invata cum sa eviti astfel de constructii.

In fine si legat de subiect, generatia asta de adolescenti mi se pare depaaarte de a fi copilaroasa - mai curand sunt interesati de sex, ghiolbani, golani, mistocari, fara respect pentru parinti, adulti in general si profesori, fumeaza si beau de mici in numar din ce in ce mai alarmant, fura, se bat, au un limbaj plin de injurii, refuza sa mai invete sau sa citeasca.

Crezi ca e suficient sa fii serios si sa crezi ca vei ajunge cineva pentru ca familia ta are posibilitati?

| Overlordspirit explică (pentru AlexanderAdrian):

Omule crezi ca eu ma uit cum scriu, important e sa vad raspunsurile, nu am timp am eu de chicite stiu am gresit, gresesc asta e. Vrei sa stau 20 de minute sa vad cum am scris si sa corectez nu am timp pentru asa ceva!

| Overlordspirit explică (pentru AlexanderAdrian):

Eu nu cred eu simt asta si sunt sigur.Ei nu o sa asi i-a bacul cu mentalitatea asta mai ales la mate pentru ca au medi de 2 si 3 deci.Nu mai fa tu pe marele impresar, ca nu ma inpresionezi tu cu orgoliul tau.Nu ai de unde sa stii ce relati am eu in societate si cu cine si cate infromatii stiu eu!

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Overlordspirit):

Pun pariu ca nici tu nu o sa promovezi examenul de bacalaureat cu scrisul asta. laughing
Tu nu stii sa scrii! Simplu. "i-a bacul"?! "asi"?! "medi"
Ai "relati" in societate? Ha, prietene, cu asta ai spus tot! oh go on Tu esti genul ala care daca nu reuseste ceva, vine tata sau mama, baga niste Euro, si se rezolva totul.winking
Ei bine, nu va mai merge prea mult timp cu asta, te asigur! happy

| Overlordspirit explică (pentru Ibrahimovic):

Pun pariu ca esti un mare egou acolo in tine.Nu sti nimic, invata si tu adevarul si atunci voribm nu ai invat nimic din vaita asta probabil nici nu vei invata! La ce mentalitate ai.Succes

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Overlordspirit):

Bă, cand o sa inveti tu Limba Romana, iti promit ca si eu o sa "invat adevarul" sau ce ziceai tu!winking

| GGabiy a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ba pisatule, de cand se pune virgula dupa 'si" in morti ma-tii de prost? mai si comentezi.

| Overlordspirit explică:

Problema este ca colegii mei, generatia ma crede prea serios si matur si ei* spun ca eu nu ma distrezi si nu imi traiesc viata.Am gresit acolo si imi cer scuze pentru asta!