| kidDiana a întrebat:

Vreau sa va cer o parere ce intelegeti voi prin expresia "te-ai lins pe bot" mentionez ca mi-a spus-o un profesor astept raspunsuri iar cel mai bun, funda! multumesc happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Te-ai lins pe bot" de o nota buna sau de media de trecere? Adica, poti sa-ti iei gindul de la ele, ca nu le mai primesti.

2 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

În primul rând înseamnă " nu mai primești " dar de cele mai multe ori se folosește atunci când cineva nu mai vrea să-ți facă favoruri.

| Pinkfest a răspuns:

=D. Mda e clar. Ai belit-o. Nu o sa-ti mai faca favoruri..nu-ti mai da nimic...nu te mai ajutathinking depinde la ce s-a referit. Dar cam asta inseamna. happy Pai succes cu el ^_^