| Adinutzza2013 a întrebat:

Vreau sa va intreb dupa cat timp de la prima menstruatie (prima data in viata)trebuie sa imi vina a doua oara? Am auzit la unii ca dupa 2 luni la altii ca dupa 3 ......va rog ajutati-ma.Dau funda pup ppa!(intrebare pentru fete )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este normal, in general in primii doi ani ciclul menstrual este neregulat.
S-ar putea sa nu ai menstruatie 2-3 luni, iar atunci cand apare, sa dureze o zi sau 10.
Nu te ingrijora! E normal!
Vorbeste cu mama ta acest lucru, sa te lamureasca mai bine.
Te pup!

2 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Pai la inceput nu o sa iti vina regulat, poate sa dureze mai multe luni, depinde de persoana. dar cand o sa iti vina regulat o sa iti vina cam o data pe luna.

| aspravsgrapmRox a răspuns:

Depinde, nu la toate fetele le vine exact la fel.In primul an nu o sa-ti vina regulat menstruatia.