| AnaMaria2430 a întrebat:

Buna, vreau sa intreb ceva (pentru fete) la ce vârstă ati avut prima menstruatie si dupa cat timp v-a venit a doua oara? La mine au trecut aproape doua luni de la prima menstruatie si inca nu mi-a venit.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mie mi-a venit la 14 ani si dupa aia in fiecare luna.
Nu trebuie sa iti faci griji, e normal sa iti intarzie. O sa dureze ceva pana o sa iti vina regulat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut prima menstruație la 12 ani şi 4 luni şi a continuat să vină în fiecare lună după aceea, dar întârzia şi câte o săptămână, aproape două câteodată. Timp de câțiva ani, tot atât de mult mi-a întârziat, până să revină cât de cât la normal.Nu cred că este un motiv de îngrijorare având în vedere că eşti abia la început, dar ca să fi sigură, vorbeşte mai bine cu mama ta să te ducă la un doctor care să îşi poată da cu părerea.

| Felissa13Eden a răspuns:

Mie mi-a venit la 13 ani si stiu ca de cateva ori aproape am facut hemoragie.A durat mult sa se regleze, dar tu esti abia la inceput.Cand incepi sa ai crampe si dureri de spate inseamna ca trebuie sa iti vina urmatorul ciclu.Nu te speria, e ceva normal la varsta asta