| Brianariri a întrebat:

Cand trebuie sa imi vina a doua oara menstruatie dupa cat timp de la prima(a trecut o luna de cand nu mi-a venit)?

Răspuns Câştigător
| anonimmmmm a răspuns:

Menstruatia trebuie sa-ti vina o data in luna, insa la adolescenti nu merge regulat, adica poate sa iti intarzie, sau poate sa iti vina mai devreme, este ceva normal, nu te speria, mie mi s-a inceput prima data la 11 ani si pina la 12 nu am mai avut, difera de la o persoana la altahappyStai linistita

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Normal dupa 28 de zile, dar orice ciclu de 21-33 de zile este normal happy

dar pentru ca e prima data este posibil sa-ti vina neregulat si sa-ti intarzie si 6 luni happy depinde de fiecare fata, la multe fete le vine neregulat la inceput, dar mie de exemplu mi-a venit regulat
si nu uita sa-ti notezi intr-un calendar prima zi de menstruatie sa stii cand o sa-ti vina iar happy

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Mie mi-a venit la 3 luni de la prima acum depinde de fiecare organism.

| anonimathebest a răspuns:

La mine a fost asa:mie mi-a venit la 3 saptamana. dupa prima.DEci poate veni oricand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate dura 6 luni, sau chiar mai mult pana la urmatoare scurgere.

| Gab3 a răspuns:

Fiecare corp e diferit, iar la inceput s-ar putea sa ai ciclul neregulat. Cel mai bine e sa vorbesti cu ai tai si mai apoi sa consulti un ginecolog si iti va explica cum sta treaba.