| SnowBella a întrebat:

Vreau sa va prezint un caz trist al unui baiat, Ionut, care sufera de o boala teribila: Distrofie musculara Duchenne. Poate nu multi cunoasteti aceasta boala, nici eu nu auzisem de ea pana de curand. Aceasta boala duce la distrugerea muschilor din corp si implicit a organelor interne (inima, plamanii.)
Nu stiu daca acest caz a mai fost postat aici, pe site-ul comunitatii TPU, dar vreau sa-l fac cunoscut. Sigur, sunt multi oameni in Romania care au nevoie de ajutor, dar acest caz m-a impresionat foarte mult.
Despre Ionut nu pot sa zic prea multe, pentru ca nu-l cunosc indeajuns, dar pot sa garantez ca este un adevarat artist, talentul sau fiind unul rar intalnit. Puteti sa-i cunoasteti intreaga poveste de pe blog-ul sau: http://shagoondesenatori.blogspot.ro/
Mai multe cuvinte ar fi inutile, deci va rog sa-l ajutati pe Ionut, daca nu financiar, macar sufleteste. Va rog acordati-i macar 60 sec din cele 86400 cate are o zi, cunoasteti-i povestea. Pe blog mai gasiti, de asemenea, informatii despre aceasta cumplita boala si despre cum il puteti ajuta. Si pentru cei care nu cred ca acest caz este unul real, ii rog sa caute pe blog videoul realizat de echipa de televiziune Kanal D.
Haideti sa-l ajutam sa-si indeplineasca visul!
Toti Pentru Unul, Unul Pentru Toti!
P.S. Scuzati categoria, nu am putut selecta "Cauze nobile" si niciuna nu mi s-a parut mai potrivita.

2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Va fi o lupta grea, si sincer nu stiu daca o va putea incepe, daca va gasi finantele necesare, ii doresc din tot sufletul sa reuseasca, mai ales ca stiu cum e, o colega de munca are un baiat in aceeasi situatie...vad prin ce trece, cum merge din spital in spital cu el, cum tremura pentru viata lui.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru stejara2):

Funda pentru vampirul