| mihaicelsfant a întrebat:

Vreau sa vorbesc cu persoane care au probleme in viata, familie, iubire etc. imi place sa-i ascult si sa le dau sfaturi. Este cinevA?

16 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

Toata lumea are probleme in cel putin una din cele ce le-ai precizat
Dar nu te astepta sa se deschida toti
Unii oamenii la inceput sunt timizi si tacuti si au nevoie de incredere pentru a spune mai multe
O seara frumoasa! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 17/18 ani ai tai te crezi bun la sfaturi? Haios nu am ce zice.

| mihaicelsfant explică (pentru anonim_4396):

Da ca eu i inteleg. Am trecut prin destule. nu sti nimic despre minelaughing te rog taci

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Nu poți spune cuiva să tacă/să înceteze să mai scrie.Nu este politicos.Un ascultător bun trebuie să ştie acest lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Ai trecut prin multe, te cred. Cea mai mare nenorocire din viata ta a fost asta "Aseara la 1 si ceva, m-am trezit brusc ca am vazut ceva in camera, am fugit in camera la parinti". O doamne, prin cate nenorociri ai trecut tu ca sa poti intr/adevar sa intelegi pe altii si sa le dai sfaturi. Aroganta infantila, specifica varstei tale. Dar toti am trecut prin asta asa ca stiu mai bine ca tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"La 17/18 ani te crezi buni la sfaturi?"
Nu contează vârsta ta, ci experiențele acumulate pe care le-ai avut.
Aveam deja 15 ani când mentalitatea mea era destul de dezvoltată și dădeam sfaturi utile, legate de probleme majore.

Cred că singura greșeală pe care o poți face vis-a-vis de o altă persoană, e să crezi că-l cunoști, după care să-i reproșezi toate chestiile astea.
Am cunoscut atât de multe persoane ca tine, atât de încuiate, care cred că toți copii au parte de-o copilărie super și roz și floricele and stuff, încât atunci când vine cineva care n-a avut parte de prea multe, îl vede cu același ochi și îi reproșează că trăirile pe care le-a simțit pe propria-i piele, n-au fost nimic.

Niciodată nu poți cunoaște toate stările unei persoane, oricât de mult ai sta cu ea
Then back off and share your opinion when u know something.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ca la 18 ani ai tai esti tu "descuiata". Ptiu, numai peste oameni cu trecut periculos dau pe aici, unde va ascundeati pana acum voi astia buni la sfaturi. Sa nu va deochi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era vorba de mine aici, n-are rost să faci pe defensivul pentru a-ți ignora partea de încuiat pe care o ai.
E strict opinia ta, și nu mă interesează dacă faci ceva sau s-o schimbi sau nu. Îți spuneam doar că nu toți au un trecut frumos, fiindcă știu prea bine când am judecat un tip fiindcă depindea mereu de o persoană doar fiindcă părinții lui au lipsit din viața lui.
Nu are legătură cu situația actuală, dar dacă privești din ansamblu, judecatul fără să n-ai niciun habar e aceași chestie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"judecatul fără să n-ai niciun habar e aceași chestie." Tu esti ceva de genul " fa ce zice popa, nu ce face popa " avand in vedere ca ma faci un incuiat fara sa ma cunosti. Ador ipocrizia. E foarte sexy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie să te cunosc. Îți citesc comentariile și-mi dau seama de asta.
Și chiar dacă, ipotetic vorbind, aș fi zis ceva ce nu reiese de nicăieri, aș fi exact ca și tine, care pui la îndoială trecutul unei persoane și reproșezi chestii, așa că, da, văd că adori ipocrizia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca tot iti place engleza, you need to be one to know one

| mihaicelsfant explică (pentru anonim_4396):

Hahah laughing frate nu ma cunosti. de unde sti ca am fugit la mama si la tata?laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Am un glob magic si am ghicit in el. Conquête stie mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ca te crezi ma inteligent dar faci acelasi lucru, ipocrit cu iq de maimuta ce esti.

| mihaicelsfant explică (pentru anonim_4396):

De ce ma judeci fara sa ma cunosti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

E specialitatea mea.