| donarcostica a întrebat:

Sufar putin la capitolul dragoste. Toata lumea imi spune ca arat bine, ca ma imbrac bine, dar eu nu sunt in stare sa vorbesc cu fetele. Sunt foarte slab. Si nici o fata nu prea vorbeste cu mine... Asta pentru ca si eu sunt prost in acest domeniu. Iar in ultimul timp am inceput sa fiu mai atent la mine. Mi-am facut o prietena fata cu care ne spunem totul si fiecare stim despre celalalt dar nu suntem impreuna ca si cuplu. Iar aici e un friendzone din acela cumplit. In care ma suna cand are nevoie. Eu ii dau sfaturi care o ajuta. Imi multumeste, ne intalnim vorbim, fac ce ii place, dar eu nu stiu sa ma apropii, nu stiu sa fac lucrurile incat sa arat ca vreau mai mult si raman in acelasi stadiu. Foarte urat nu consider ca sunt. Ca stil de imbracat ma imbrac bine ( mi se spune asta ). Primesc foarte multe refuzuri de la fete. Ma demoralizeeaza foarte mult. Ma simt foarte prost. Simt ca voi ramane asa toata viata. Vreau neaparat niste sfaturi care sa ma ajute in acest domeniu. Asa ca sociabilitate nu am probleme cu baietii vorbesc, socializez dar cand vine vorba de o fata incep sa ma uit in alta parte. Sa nu mai fiu natural si arat cat de slab sunt. Nu e ok stiu asta dar nu stiu ce sa fac. Vreau niste sfaturi de la persoane care au trecut prin asta sau de la oameni care n-au o problema cu asta si trec usor peste. Multumesc mult. Stima ofer funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Sunt foarte slab. Si nici o fata nu prea vorbeste cu mine..."
Este doar in mintea ta, te crezi slab intervine anxietatea, devi tensionat si automat fetele te resping. Cum rezolvi? Mergi la salã asa iti cresti incerederea in fizicul tau.
De unde sti cã este FZ? Ai chemat o la tine... Sau astepti sa se autoinvite ))

asculta si de Sofer, Depinde ce vârsta ai.

Răspuns Apreciat de Editori
| Emma30555 a răspuns:

Trebuie sa prinzi curaj sa interacționezi cu fetele, sa vorbești cu ele natural la fel cum vorbești cu un băiat, citește niște articole în domeniu, nu este chiar asa de complicat, trebuie sa prinzi experienta chiar dacă acum ești refuzat, în timp vei capătă experienta și vei ști ce se cade și ce nu. Trebuie sa înveți sa fii receptiv la semnalele lor.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alternativa sta in servici/bani si strainatate sa pleci in alta tara sa strangi bani apoi decizi unde iti cumperi o locuinta in tara unde fetele fug de tine sau la strain unde iti da un nivel de trai mai bun si conditii de salarizare? Vei avea o masina mai calumea apoi vezi daca nineresti una sau nu dar vei fi implinit ca ai realizat ceva in viata. Prietena mea e locul de munca pe care il am.