| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Vroiam sa va povestesc niste intamplari, care mi se intampla tot timpul (si voua vi se intampla, dar no).
De exemplu ma gandeam in ora de germana la doamna diriginta si cum ar fi sa vina aici, iar cateva secunde mai tarziu intra in clasa sa ia catalogul. Sau:
Inainte de ora de romana cu diriga ma gandeam la faptul ca acum cateva zile cand veneam la scoala inainte sa intru in clasa diriga era in fata mea si se opri putin langa usa si asculta cateva secunde, si se auzea foarte tare cum striga un coleg aflat chiar langa usa. Si deci inainte de ora ma gandeam ca doamna diriginta probabil ca s-a gandit ca el face tot timpul galagie si ca probabil ca de acum o sa fie cu ochii pe el, si ma gandeam ca o sa-l asculte. Si incredibil, la ora, exact pe el l-a ascultat! Sau:
Ma uitam la burlacul si stateam intinsa, putin somnoroasa, si exact atuncea oferea trandafirii salvatori. Si dintr-o data imi vine in minte pur si simplu numele Cristina, iar o clipa mai tarziu spune ca "Primul trandafir e pentru Cristina". Sau:
si lista poate continua dar nu mai am chef sa scriu. Stiu ca vi se intampla si voua, iar mie mi se intampla chiar des. Spuneti-mi cum ati mai patit si voi.

1 răspuns:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Buna!
Si mie mi s-au intamplat chestii ciudate. Adica cateodata, la scoala, am momente de deja vu.Sau ma gandesc:"sunt sigura ca pune pe mine la exercitiul asta", si chiar pe mine ma pune"X-(.Sau la testul la biologie, inainte sa ne dea exercitiile ma gandesc ca o sa ne dea un desen de facut.Si ghice ce?! dadea desen.Cand stau si vorbesc cu cineva si vad pe X ma gandesc ca iar o sa inceapa sa se bage in seama, si chiar asa s-a intamplat.
Este ciudat...ca si cum ti-ai fi cladit tu propria realitate si tu a-i fi Destinullaughing sau ai avea puteri magice, ai fi un vrajitor. Uneori asa am impresia.hee hee