| rox_4380 a întrebat:

am de rezolvat o situatie care ma depaseste. O verisoara a flosit insulina lui taicaso(care sufera de diabet pe sistem nervos)sa-si masoare glicemia. Vreau sa stiu daca exista riscul ca si ea sa fi luat diabetul de la taicaso, folosind acelasi ac.

3 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Suta-n mie.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Vai de tine copila

| jojo_2491 a răspuns:

Nu am inteles prea bine ce a folosit.daca si-a injectat insulina nu e bine pentru ca insulina creste nivelul zaharului din sange si poate sa intre in coma. daca a folosit aparatul de masurat glicemia,e altceva,chiar daca a folosit acelasi ac pe care il foloseste tatal ei, nu se imbolnaveste. diabetul nu e boala transmisibila, dar ar fi bine sa nu va mai jucati cu lucrurile astea.