| Vecina a întrebat:

Am nevoie de niste pareri obiective din partea voastra, in special din partea celor carora au dat Bacul:la ce ce este mai convenabil sa dai bacul, atat d. p. d. v al invataturii, cat si a posibilitatii de a lua o nota cat mai mare? la sociologie sau psihologie? eu cred ca la sociologie e mai usor sa mai spui si de la tine, dar vreau sa stiu exact de la cei care au trecut prin probele la psihologie si sociologie.

3 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Salut! Eu am dat BAC-ul anul acesta. Am ales ultima proba la Sociologie deoarece este mai simpla, aparent.Multe chestii se pot confunda cu alte notiuni sociologie. Dar, pentru a obtine o nota buna la examen, trebuie sa gandesti. Subiectele din acest an au fost accesibile (in cazul in care ai invatat). Unele iti cereau sa folosesti gandirea. Daca vrei sa dai la Sociologie, eu iti pot trimite pe mail sau messenger subiectele de la Sociologie. In plus iti pot da o sinteza cu toata materia de la Sociologie. Am facut-o eu, dupa manualul de Sociologie - Humanitas. Am mai folosit si un manual de la editura All. Am luat 9 la examen si am invatat doar in ultima saptamana. Un subiect nu avea formularea clara, altfel luam 9. 40. La Psihologie, ai mult de invatat. Trebuie sa-ti placa Psihologia. Succes!

| AnneMarry a răspuns (pentru MisterKat):

Buna, MisterKat! Ma poti ajuta si pe mine la sociologie? M-ar interesa tare mult sinteza facuta de tine big grin...Deoarece am citit ca-i luat nota mare la sociologie. Eu nu-mi doresc decat o nota bunicica, de trecere...ti-as ramane recunoscatoare! :*

| Vecina explică:

BUNA misterkat. e-mailul meu este Kendra_4ever_me@yahoo.com.mersi:*