| mariaioana111811 a întrebat:

Bună! Sunt aici persoane care au dat bacul la sociologie? Sunt nehotarâtã si nu stiu ce sã aleg între geografie si sociologie. As prefera sociologie, dar doresc si alte pareri pentru a-mi face o idee.

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Eu am dat bacul la geografie dar din ce am mai vorbit cu colegii de liceu am inteles ca la sociologie ar fi mai usor.
Acum depinde si abilitatile si capacitatile tale. Daca ai o memeorie vizuala buna si daca esti familiarizat cu harti, rauri, tari si capitale europene poti da la geografie. Daca ti-e greu sa inveti la geografie atunci da la sociologie, mi se pare ca la sociologie e mai putina materie de invatat.

| mariaioana111811 explică (pentru LordCristobal):

Mulțumesc foarte mult! Voi ține cont de asta.

2 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Am dat la logică