| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 a întrebat:

Buna tuturor!

Am o problema legata de yahoo messenger, de aproximativ 2 luni nu mai pot adauga pe nimeni in lista si am decat 500 de id-uri..Stie cineva cum as putea rezolva asta?

19 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Adica ai putine big grin?
YAHOO! MESSENGER - NU pot adauga prieteni in lista ->>> Then was an error in the server while trying to add a contact. Please try again.
Sterge toate contactele CARE nu au raspuns la cererea ta de prietenie si apoi incearca din nou.

Bafta!

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 explică (pentru neluL):

Nu e vorba ca am putine, stiu ca maximul e 1000 si am vrut sa spun ca nu e din cauza asta happy

| neluL a răspuns (pentru Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0):

Ai incercat ce am zis au? Ce eroare ai?

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 explică (pentru neluL):

Am incercat, nu merge, imi da aceeasi eroare " Your request to add a contact has taken longer than expected to complete.
The operation may have succeeded.Please check your Messenger list later."

| neluL a răspuns (pentru Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0):

La eroarea asta care iti da, trebuie sa astepti si sa incerci mai tarziu.

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 explică (pentru neluL):

Stiu ce inseamna, ma refer la faptul ca apare asa de 2 luni.

| neluL a răspuns (pentru Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0):

Ai sters toate contactele care nu au raspuns la cererea ta de prietenie?

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 explică (pentru neluL):

Da.

| neluL a răspuns (pentru Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0):

Da ...si? Tot nu merge? Ce messenger ai? Este actualizat? Cum ai sters contactele? Spune-mi pasii... Ce sistem de operare ai?

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 explică (pentru neluL):

Nu, nu merge. 11.5, am sters cum se sterg raised eyebrows [ si din address book]; Windows xp.

| neluL a răspuns (pentru Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0):

Facem un reinstall de messenger asa ''ca la carte''? Ma gandesc sa nu se fi deteriorat vreun fisier din messenger.

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 explică (pentru neluL):

Am facut si astastraight face. Dar tot nu merge.

| neluL a răspuns (pentru Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0):

NU stiu cat de bine ai facut reinstalarea ...in fine daca nu vrei sa mai continuam...nu am cu ce sa te mai ajut!
Yahoo Messenger imi spune:
1.Cei carora le-ai dat add pe noul id, marea majoritate nu au acceptat(sau chiar toti)
2.Rezultatul, yahoo ingheata posibilitatea de a mai adauga, deoarece ei il considera SPAM
3.Nu stiu cand iti da drumul,
Cand vei fii "dezghetat", enjoi -
NU are rost sa te alarmezi, este doar o masura de securitate impusa de Yahoo.
Si in final ASTEAPTA!

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 explică (pentru neluL):

Mda, mersi oricum de sfaturi.

| neluL a răspuns (pentru Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0):

Cu placere! bye, bye wave

| Cosmin86 a răspuns (pentru Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0):

De ce nu le dai un mail celor de la yahoo cu problema ta?

| Cosmin86 a răspuns:

De ce ai vrea sa ai mai mult de 500 de id-uri? Oricum nu vorbesti cu toti.

Eu am vreo 350 si nu as vrea sa mai adaug, deja am prea mutli.

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 explică (pentru Cosmin86):

Sunt persoane pe care le-am cunoscut de curand si vreau sa le adaug.

| Mariab94 a răspuns:

Simplu... intri pe mess, in caz ca ai setat sa vezi doar cine e online tastezi Ctrl+h ca sa vezi toata lista de prieteni si incepi sa stergi din lista toate id-urile la care scrie in dreapta ''Add request pending'' apoi astepti o zi fara sa dai add la nimeni.La mine a functionat.Succes sper ca te-am ajutat.