| edadide2000 a întrebat:

Bună tuturor! Am o relație cu cineva de 6 luni. Prima luna ma suna 5-10 minute pe zi, odată la 3 zile pentru a stabili o întâlnire ori fie mai vorbeam ceva dar foarte puțin. După 2 luni, a început sa nu mai sune, trimită mesaje, doar dacă ii spuneam eu. Ce e drept, mai legam ceva conversații prin SMS, mai chatuia și din proprie initiativa. Încetul cu încetul a început nici sa mai trimită mesaje pana când ii atragem atenția, după 2 zile sau își amintea el. Acum m-am stabilit la el definitiv la sugestia lui. Formam deja un cuplu. Oare are legătură cu lipsa lui de iubire faptul ca nu ma cauta la telefon? Vreau sa spun ca am mai venit acasă pentru 6 zile și nu m-a sunat în ziua respectiva sa vadă cum a fost drumul, cum am ajuns. Tot eu l-am sunat a doua zi, puțin și mi-a mai trimis și el un mesaj, după 3 zile. Simt ca în privința asta, a telefoanelor, eu sunt cea care depune efort. Când suntem împreună, îmi da semne de afecțiune și avem planuri de viitor. Ce ma sfătuiți sa fac în privința asta? Menționez ca locuiesc la el.

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Probabil esti pe postul de "roata de rezerva", vei fi acolo pana va gasi pe cineva mai bun...

| siriusblack98 a răspuns:

N-am inteles nimic concret. Deci acum locuiti sau nu impreuna? Ca tot pleci, tot vii cu zilele, m-ai bagat in ceata de tot. Oricum, daca nu te cauta, atunci nu tine la tine, sa fie clar!