| chrystyna a întrebat:

Buna tuturor.Am si eu o nelamurire si sper ca aici sa gasesc pe cineva care sa imi explice mai bine cum e treaba cu facultatile la distanta.Eu de ex m-am inscris la o facultate de stat la ID,(pentru ca voi fi mai mult plecata din tara si o sa pot veni doar la examene), dar nu inteleg cum trebuie facuta plata. Mi s-a dat o foita cu contul pentru plata taxei prin mandat postal.Eu cum o sa platesc pana la urma, la banca, sau la posta? Si pentru cei care sunteti la forma asta de invatamant, manualelele cum le luati, le platiti tot voi, sau se includ in taxa? Si cursurile le gasiti pe net ca sa invatati? Va rog mult sa ma lamuriti si pe mine! Dau si funda...please

1 răspuns:
| valy a răspuns:

Pai...in primul rand. o poti plati online cu cardul. facultatea trebuie sa aiba o modalitate de a trimite cursurile online sa le primesti prin mail...cartile posibil sa trebuiasca sa le cumperi tu.sunt foarte scumpe si nu se includ in taxa.cursurile ori ti le trimit ei. ori te imprietenesti cu cineva de la facultate.si ii spui sa ti le trimita prin mail. ori rogi apropiatii sa mearga la facultate sa iti ia cursurile.trebuie neaparat pe cineva o ruda de gradul 1.si cursurile foarte greu se gasesc pe net. sper ca te-am lamurit