| Marina01 a întrebat:

Buna tuturor, am si eu o problema daca pot spune asa...De cand a inceput scoala am slabit foarte mult si tin sa mentionez ca nici inainte nu eram grasa deloc! Pur si simplu scoala imi ocupa prea mult timp si de multe ori nu am nici cand sa mananc pentru ca am foarte multe teme, foarte mult de invatat deja sa invat pentru 6 materii lectii chilometrice si sa scriu zeci de pagini de teme ma oboseste foarte mult,am inceput sa pierd foarte mult in greutate, sa-si faca aparitia stresul si oboseala! Si consider ca totusi pentru un elev de clasa a10a este deja prea devreme pentru aceste problemeNu stiu cum sa mai procedez!sad

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, apreciez interesul tau pentru invatatura, dar trebuie sa,, strecori,, un timp de repaos pentru cateva momente de relaxare si cate o gustare.Crede-ma ca dupa aceste pauze-sa presupunem 20 min.la 2 ore-vei simti diferenta, prin revigorarea tonusului intelectual.Chiar daca nu mananci la 2 ore, dar e necesar ca, pur si simplu, sa te,, deconectezi,,. Bafta!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate te va ajuta un nutritionist

| michelia a răspuns:

Mergi la endocrinolog, mai ales daca ai si stari de panica, nervozitate. S-ar putea sa ai un inceput de hipertiroidie.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Stai să vezi distracția din a 12.
Cred că ajungi schelet.

| MadalinaaIoana a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un medic : el este in masura sa iti raspunda la intrebare