| Ali22fie a întrebat:

Bună tuturor. Ce ați face dacă, să presupunem, ați face o greșeală iar în urma acestei greșeli ați fi condamnați la câțiva ani de închisoare? Ați renunța la viață sau ați accepta să fiți încarcerați ani de zile între alți deținuți?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Traiesti si suporti consecintele propriilor fapte, Dumnezeu nu doreste moartea pacatosului, iar sinucigasii nu ajung in Rai.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Fac o greseala, e vina mea, mi-o asum. Plus ca la bulau ai parte de casa-masa platite, munca mai putin ca in libertate, parfum. Daca as primi vreo 20 de ani ar fi parfum. La ce nebunie e pe strazi, cel mai sigur loc in care sa imbatrinesti e inchisoarea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa renunt la viata pentru cativa ani?
Am stat atatia ani in scoala, si m-as plange de niste "facultate"?

| SG1995 a răspuns:

Cum a zis unul mai sus 15-20-25 de ani e o viață de om, prefer moartea. Dacă e vorba de 2-3 ani, asta e suporți.

| FreddieM a răspuns:

Eu stau si ma intreb, pe tine ce te sperie mai mult, regretele greselii sau executarea pedepsei? Daca faci o infractiune din start este imposibil sa o faci din greseala, totul are un motiv. E ridicol sa zici,, imi asum responsabilitatea", ca daca te consideri o persoana responsabila, din capul locului nu savarsesti infractiunea. Regret, la asemenea intrebare nu se poate raspunde.