| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor ma numesc Maria si am 16 ani sunt in clasa a9-a mi-am facut cont de curand deoarece as avea nevoie si eu de niste sfaturi.La inceput de an scolar am cunoscut un baiat ce mi-a placut si imi place foarte mult tin sa mentionez ca el este in clasa a a 10-a,in fine la o saptamana si ceva dupa ce am mai vorbit cu el i-am cerut numarul de telefon si l-am sunat intr-o seara sa il intreb daca vrea sa fie prietenul meu bineinteles ca in urmatoarea zi m-a refuzat si nu am mai vorbit cu el o perioada nici nu il bagam in seama desi il vedeam si il vad zilnic pe holul liceului deoarece clasele noastre sunt una langa alta,pe urma a inceput el sa vorbeasca cu mine sa ma strige pe hol la liceu sa imi faca complimente,sa ma i-a in brate si imi da impresia ca m-ar place si el acum pe mine,dar nu stiu ce sa cred de fapt nici nu mai stiu ce sa fac sunt in dilema, va rog sa ma ajuta-i si pe mine cu niste sfaturi ofer si fundita celui mai bun raspuns, multumesc frumos.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Acum ca stie ca il placi ai grija ca s-ar putea sa profite de tine, nu trebuia sa-i ceri numarul de telefon si mai ales sa-i propui sa fie prietenul tau

| Dvxy97rulov a răspuns:

La varsta asta faci asemenea lucruri? Scuza-ma ca iti zic, si eu sunt pe clasa a9-a dar zic eu ca sunt mult mai matura decat tine. In primul rand ai gresit atunci cand i-ai cerut tu numarul de telefon, dupa ca l-ai sunat sa IL INTREBI DACA VREA SA FITI IMPREUNA. Asa ceva nu se intreaba (sau daca se intreaba, baiatul o face), vine de la sine. Nu cred ca era pregatit, atunci va cunosteati. In fine, eu zic sa o lasi mai moale un pic, sa il lasi pe el sa umble dupa tine si intre timp sa te maturizezi umpicut. Take care.

| Buburuza2321 a răspuns:

Imi cer scuze pentru micile greseli de scriere.

| Buburuza2321 a răspuns:

Recunosc ca a parut putin cam copilaresc ce am facut eu adica e injositor ca o fata sa se duca si sa ceara nr de telefon unui baiat, nu e vorba ca ar trebui sa ma maturizez ca de obicei ma descurc cu un baiat astept sa vina el la mine, dar in cazul lui nu stiu ce mi-a venit sa fac eu primul pas.