| Julia_4419 a întrebat:

Buna tuturor.nu stiu ce sa fac si am nevoie de ajutor, de niste sfaturi.eu am 29 de ani si sunt casatorita in strainatate de 7 ani.sotul meu are 35 de ani.impreuna avem o fetita de 3ani si 8 luni.pana sa raman insarcinata neam inteles foarte bine dar dupa ce am nascut (prin cezariana) el s-a schimbat foarte mult. el a vrut sa nasc prin cezariana de 4 ani si ceva, exact din ziua in care am ramas insarcinata sotul este foarte rece am facut tot posibilul dar nici pe obraz nu ma saruta, zice ca este obosit.cu un an in urma noaptea tarziu primea mesaje pe telefon, cand dormea eu le-am citit, stiu ca nu este corect dar veneer si foarte tarziu acasa.mesaje cu inimioare, l-am urmarit cateva nopti si el se ducea intru-un bar si statea pana la sfarsitul programului.iesea cu o femeie dar plecau separat.eu l-am urmarit pe el si in loc sa vina acasa el inchiriase un apartament si acolo venea si femeia aceea. l-am inregistrat si cu camera video.eu nu am facut scandal dar a doua zi am sunato pe acea femeie si am intebato ce legatura are cu sotul meu, ea Mia raspuns ca este doar un client, ma mintit dar apoi l-am intrebat pe sotul meu de ce a inchiriat alt apartment si s-a suparat, apoi au inceput certurile. a vrut sa ma dea afara din casa si sasi aduca amanta sa stea cu el si cu fetita mea... apoi daca a vazut ca nu se poate a plecat el de acasa.amanta avea 49 de ani.de 4 luni sa intors de frica sa nul dau in judecata, ii este frica de tribunal pentru ca aici trebuie sa plateasca o anumita suma si el si amanta pentru ca a parasit domicilul.hmmm chiar daca sa intors acasa tot degeaba i-am dat bani si sia deschis un restaurant dar a spus ca mi da innapoi dupa un an de zile, eu oricum null cred dar il iubesc si vreau sa fim o familie dar cred ca va fi imposibil, pe acea femeie o iubeste Mia spus ca o cunoaste de mult, inainte sa se casatoresca cu mine au fost iubiti.acum ei nu Mai vorbesc dar tot rece este.de 4 ani si ceva eu nu am M-ai facut dragoste si am doar 29 de ani m-am imbracat si sexy, am incercat multe variante dar nu functioneaza.prietena mea Mia dat un sfat, sa divortez dar am o fetita si cred ca va fi imposibil.pe sotul meu il iubesc dar m-a inselat si nu cred ca voi putea uita.il iubesc dar nu ca la inceput deoarece nu am nimic cu el, suntem ca niste amici, sper ca nu vam plictisit si va multumesc. poate imi dati si mie niste sfaturi.please

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Buna! Dupa mintea mea eu spun asa "dragoste cu sila nu se poate" daca spui ca ai incercat pe toate partile sa-l atragi din nou langa tine sa redeveniti o familie si el nu baga in seama absolut de loc incercarile tale, atunci bine ar fi sa divortati, ai 29 de ani ce vrei sa ajungi o baba langa un barbat care se uita dupa altele in loc sa vina sa-si sarute nevasta si fetita acasa? Poti sa-ti refaci viata, fetita oricum ramane in incredintarea ta, iar daca mai ai filmarea cu el si cu amanta lui ai deja o bila alba impotriva lui.Intr-o relatie intr-adevar e nevoie de 2 dar ce sa faci cand unul trage si altul sta? Exact ca o caruta cu doi cai daca unul sta si altul trage ce se-ntampla cu caruta? Decizia iti apartine tie in totalitate, sper sa ai curajul de a merge mai departe si rabdare de-ati mobiliza gandurile pentru a lua cea mai buna decizie pentru tine si pentru fetita ta! Mult noroc si o zi buna!

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dragă Julia, boala lungă - moarte sigură. Din păcate nu există decât trei variante : divorţul, menajul în trei şi menajul în patru.
Alege!

| SwEEtGiRlZ a răspuns:

Eu zic sa divortezi de el, doar parerea mea ca de la o prietena la o prietena...

| lorycykcl a răspuns:

Decizia asta trebuie sa o luati amandoi. un cuplu presupune 2 oameni si nu mai mult. daca iti iubesti sotul si tot speri ca va fi ceva intre voi macar de dragul fetitei dati cartile pe fata. discuta cu el si vezi daca puteti lasa trecutul in trecut. sa stii ca dragoste cu forta nu se face, mai bine renunti decat sa fiti nefericiti toti 3, pentru ca din certurile voastre si raceala dintre voi cel mai tare are de suferit copilul. discutati pe un ton calm si pe toate aspectele. dupa discutie gandeste-te bine sa nu iei o decizie pripita din cauza disperarii. tu si copilul aveti nevoie de un camin sigur, protectie, iubire, o atmosfera placuta si propice dezvoltarii unui copilas.

| gabitw a răspuns:

Eu iti zic sa te rogi la Dumnezeu ca sa poate El rezolva aceasta problema. Noi (oamenii) nu suntem decat praf si cenusa, dar daca te rogi lui Dumnezeu si crezi, El te poate ajuta. Alta recomandare nu am. Incearca.