| gina_1767 a întrebat:

va multumesc tuturor pentru raspunsul la intrebarea de zilele trecute, acum daca se poate as mai pune o intrebare :
sunt insarcinata in 37 de saptamani si fetita mea nu s-a intors inca k urmare o sa fac o cezariana, a mai facut cineva cezariana? si daca da cum a suportat durerile dupa operatie?
sincera sa fiu sunt cam speriata...multumesc aniticipat celor care-mi pot raspunde

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Buna Gina,
Hai sa-ti spun ceva ce sper ca te va mai linisti. Intamplator, am doua cumnate de varsta ta si amandoua au nascut anul trecut cate o fetita, am doua nepoate superbe. Ambele au nascut prin cezariana, una pentru ca, la fel ca la tine copilul nu era intors si era de greutate mare, iar la cealalta cumnata a fost necesara cezariana deoarece cu un an inainte fusese operata la coloana. Amandoua si-au revenit foarte repede si durerile nu au fost asa de rele.
Bineinteles ca fiecare percepe durerea intr-un anumit fel, dar sa stii ca de obicei o femeie isi revine destul de repede dupa o asfel de operatie. Este o operatie simpla si nu ar trebui sa ai probleme, dar e bine totusi, daca stii ca esti alergica la vreun medicament sa informezi medicul care te va opera, sa nu ai surprize si sa ai vreo reactie adversa la anestezie.
Si eu am trecut printr-o astfel de operatie si iti spun sigur ca nu ai de ce sa te sperii. Iti doresc sanatate si nastere usoara!