| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, poate multi dintre voi nu stiau, asa ca va informez, e, acum.
Omenirea va coloniza planeta Marte.
NASA - Agentia Spatiala americana a trimis un robot, care are misiunea de a cerceta cat mai mult din suprafata planetei Marte.
Robotul se numeste Curiosity, aceasta este o poza cu el : "http://prntscr.com/tpk8k7 ".
Intrebarea este : credeti ca omenirea va coloniza planeta Marte?
Daca da, cand, daca nu, de ce nu?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu cred că se va întâmpla asta de curând, cel puțin din cauza pandemiei, dar și datorită motivelor tehnologice. Noi nu mai dăm pe Lună, măcar așa o data de test, dar pe Marte de ce am da? Poate că este doar gura de ei. Și în drum spre Marte este cam riscant atât cu capturile video cat și foto, live la fel, că ăștia îngroapă orice incident pe față care implica tehnologie extraterestră și dacă se produce vreo catastrofa vie în spațiu, cred că va stopa pentru o vreme o alta posibilă călătorie spre tărâmul făgăduinței...

| Curious2 explică (pentru Celcestietot):

Care e "taramul fagaduintei "?

| Celcestietot a răspuns (pentru Curious2):

Marte, care sa fie happy?!

| AllexXtreme a răspuns:

Sigur mai tarziu o sa ne mutam pe marte. Dar trebuie sa rezolve ei probleme de acolo pentru ca nu exista oxigen acolo!