| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor si un craciun fericit! Sunt anul 2 la postliceala sanitara,dar as vrea sa dau la facultatea de medicina de la Oradea, specializare nutritie.
Ce spuneti ar fi o idee buna sau nu?
Ar fi locuri si la stat?
Sau sa continui cu postliceala?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Să termini școala ta. Este bine ceea ce ai început să duci la bun sfârșit.
2. De ce este imprtantă specializarea nutriție. Medicina va trece treptat de la vindecare la profilaxie. În profilaxie un rol important îl are nutriția, deci este o disciplină de viitor. Deci ar fi o idee bună.

| Furnicuta000 a răspuns:

Normal ca ar fi o idee buna, dar mai intai asigura-te ca intri. Stii vorba aia: "nu da cioara din mana pe vrabia de pe gard"