| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Va pun o intrebare, si va rog fiti sinceri si
justificati-va raspunsul (De ce? ). In viata aceasta, chiar de mici, fiecare aveam eroii nostri sau oamenii cu care doream sa ne asemanam. Din filme, sau din viata reala,, avem preferatii nostri. Unii dintre noi, incercam sa fim macar ca si ei, sa facem activitatile pe care ei le fac, sa avem comportamentul lor si asa mai departe. Multi dintre noi, dorim sa ne asemanam macar 50% cu ei. Cel mai important este ce personaje, oameni ne alegem. Este bine sa ne influenteze persoanele cu un comportament bun, cu dragoste. Exemplu, dorim sa fim precum personajul A, prin activitati, comportamente si altele. Acum va intreb, apoi va zis si eu : Ce personaj va influenteaza viata? Ce actor, cantaret? De ce? Ce vedeti la el? Credeti ca ati ajuns sa fiti macar ca si el?

Cele mai reusite raspunsuri primesc funda, daca reusesc sa dau happy
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Alishia a răspuns:

Mama,pentru ca si dupa ce s-a despartit de tata si am ramas in strada ea a reusit sa se descurce, in doi ani am luat propria casa, ma imbraca, ma trimite la scoala, imi face toate mofturile.Vad la ea o persoana care a continuat sa lupte, care stie ce vreau, impunatoare si cel mai important cea mai buna prietena a mea.Nu cred ca vreo-data voi reusi sa o ajung macar pe jumatate dar as vrea sa pot.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu vroiam sa fiu ca schwarzenager un terminator smecherel dar uite ca visele nu sunt realitate in epoca actuala.

| Laura a răspuns:

Te-ai exprimat ca un martor de-al lui Iehova homosexual rătăcit pe străzi care încearcă să te aducă pe calea cea bună urlând într-un microfon. În afară de asta, greșești mult generalizând în cazul ăsta. Mi se pare absurd să te chinui să fii ca o persoană pe care o admiri.

| Woodenpints91 a răspuns:

Hitler

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand eram mic, imi placea mult de Naruto big grin, era eroul meu, mereu incercam sa merg pe ziduri, si mereu era sa imi rup gatul laughing... dar... Acum preferati mei sunt: Abraham Lincoln, Ioan Paul al II-lea, si din romani,... cred ca Elena Merisoreanu.Ei sunt/erau asa de de... nu iti gasesti cuvinte.Pur si simplu sunt atrasi de ei, pentru ca, sunt/erau oameni sinceri, si buni.Nu ma pot exprima, pur si simplu inima imi bate dupa ei.

| Gogu06 a răspuns:

Am trecut de 14 ani de mult timp si m-am lovit de prea multe lucruri ca sa pot sa spun ca am un personaj care ma face sa vreau sa fiu ca el. In primul rand ca nu avem acelasi stil de viata, aceeasi educatie, n-am trait la fel si 5% daca as incerca sa copiez ar fi o mare greseala. Apreciez in general oamenii care au fost jos si s-au ridicat contrar oamenilor care au incercat sa ii ridiculizeze sau sa ii influenteze in anumite aspecte.

| tukina a răspuns:

In general chestia cu modelul pe care il avem este o faza a adolescentei.
Cam toti trecem prin perioada asta, dar la un moment dat toti negasim "propriul stil" sau mai bine zis ajungem sa ne cunoastem in asa masura incat sa fim noi insine, fara sa trebuiasca sa copiem pe cineva pentru a fi cool.
Modelele copilariei mele? ...nu imi amintesc nume si nu cred ca asta te-ar ajuta, dar stiu ca toate aveau caracteristici comune; toate modelele mele erau puternice sufleteste, hotarate, sincere, sensibile si talentate.
O sa observi ca in general, lucrurile pe care le apreciezi la cineva, sunt de fapt trasaturi care te reprezinta.
Fii tu propriul tau model, creaza-ti imaginea simtind ce este in tine, nu inspirandu-te din jur.
Succes!winking